(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Programy profilaktyczne dostępne w Ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w 2015 R.

Informujemy, że w ramach umów zawartych z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, świadczeniodawcy POZ zobowiązani są do realizowania świadczeń gwarantowanych w ramach programu, m. in.:

• profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK),
  • profilaktyki gruźlicy.

Zachęcamy mieszkańców powiatu żuromińskiego  do korzystania z w/w programów, co przyczyni się do poprawy stanu zdrowia mieszkańców.

Program profilaktyki chorób układu krążenia realizowany jest przez lekarzy POZ i adresowany do osób zadeklarowanych na ich listę, które w danym roku kalendarzowym są w wieku 35, 40, 45, 50 lub 55 lat i w ciągu ostatnich 5 lat nie brały udziału w programie. Badania wykonywane są bez skierowania.

Program profilaktyki gruźlicy realizowany jest przez pielęgniarki POZ, w stosunku do osób zadeklarowanych na ich listę, adresowany jest do osób dorosłych (powyżej 18 r.ż.), które wcześniej w wywiadzie nie miały rozpoznanej gruźlicy.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Oddziału – www.nfz-warszawa.pl, w zakładce Programy profilaktyczne.