(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Pierwszy pobór krwi w 2015 r. zakończony

W ramach promocji honorowego krwiodawstwa, zgodnie z ustalonym Harmonogramem poboru krwi, w dniu 8 lutego 2015 r. przy Stacji Opieki Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego „Caritas” Diecezji Płockiej w Żurominie stacjonował Ambulans Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Ambulans, zaopatrzony w 4 stanowiska do poboru krwi, obsługiwany był przez 6 pracowników Oddziału Terenowego Nr 36 w Płocku. Rejestracja krwiodawców odbywała się w godzinach od 9.00 do 13.00. Zarejestrowane zostały 34 osoby, ale honorowo krew oddały 33 osoby w ilości łącznej 14, 850 litra krwi.

Klub Honorowych Dawców Krwi pragnie serdecznie podziękować wójtowi Gminy Lutocin za sfinansowanie nagród dla krwiodawców, a także Stacji Opieki Caritas za udostępnienie miejsca dla ambulansu oraz pomieszczeń do dyspozycji honorowych dawców. Ponadto informuję, iż w związku z przypadającymi w dniu 10 maja wyborami prezydenckimi, nastąpiła zmiana terminu następnego poboru krwi z 10 maja na 24 maja br.

Zapraszam wszystkich chętnych na kolejny pobór.

Jerzy Bucholski
Kierownik Biura Zarządu Rejonowego PCK w Żurominie