(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

INFORMACJA O GŁOŚNEJ PRÓBIE SYREN ALARMOWYCH

W dniu 14 listopada 2018 r. w godzinach od 09.00 do 14.00 w ramach ćwiczenia pod kryptonimem "RENAGADE-SAREX-18/II" na terenie powiatu żuromińskiego zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych w ramach wojewódzkiego treningu systemu wczesnego ostrzegania, polegająca na wyemitowaniu akustycznych sygnałów alarmowych „ogłoszenie alarmu – sygnał akustyczny modulowany trwający trzy minuty” i „odwołanie alarmu – sygnał ciągły trwający trzy minuty”. Próba będzie miała charakter ćwiczebny i nie będzie związana z wystąpieniem żadnego zagrożenia. Emitowanie sygnału nastąpi po otrzymaniu komunikatu z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W związku z próbą alarmową nie należy podejmować żadnych działań.

pdfalarmy.pdf603.71 KB