(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Odbiór drogi powiatowej Żuromin – Osówka

Zakończyły się prace związane z realizacją inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 4607W Żuromin – Osówka”.

Wykonawcą robót wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego była firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Inżynieryjnych ,,PRDI” S.A. ul. Stefana Roweckiego ,,Grota” 8, 06-500 Mława, która zrealizowała niniejsze zadanie za łączną cenę brutto 1 930 411,38 zł (słownie: jeden milion dziewięćset trzydzieści tysięcy czterysta jedenaście złotych 38/100 zł).

Zakresem rzeczowym zadanie objęło m.in. przebudowę drogi powiatowej Żuromin – Osówka na łącznym odcinku 3,67 km, w tym ułożenie nowej nawierzchni na odcinku 3 km – na ul. Wiadrowskiej w Żurominie oraz na odcinku od końca m. Wiadrowo do m. Osówka, wraz z budową ciągu pieszo – rowerowego, łączącego Żuromin z Wiadrowem, przebudowę chodnika w m. Żuromin, wraz kompleksową przebudową skrzyżowania z ul. Lenartowicza, budowę parkingu i kolektora deszczowego w m. Żuromin, a także nowe oznakowanie pionowe i poziome z uwzględnieniem przejść dla pieszych w okolicach skrzyżowań z drogą wojewódzką i drogami gminnymi.

Zadanie to realizowane było w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. Wysokość kwoty wsparcia w ramach programu, stanowiąca 50% wartości zadania wynosi 965 205,00 zł. Inwestycja realizowana jest także w ramach partnerstwa Powiatu Żuromińskiego z Gminą i Miastem Żuromin, uzyskując pomoc finansową Gminy w wysokości 300 000,00 zł oraz z Gminą Lubowidz – wysokość pomocy finansowej – 100 000,00 zł.

W dniu 21 października 2015r. dokonano technicznego odbioru ww. inwestycji oraz uroczyście oddano drogę do użytkowania.

W uroczystości otwarcia nowo przebudowanej drogi uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego – Piotr Budzich, Starosta Żuromiński – Jerzy Rzymowski, Wicestarosta Żuromiński – Ireneusz Rejmus, Przewodniczący Komisji Infrastruktury, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Żuromińskiego – Ryszard Domżalski, Radni Rady Powiatu Żuromińskiego, Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin – Aneta Goliat, Radni Rady Miejskiej w Żurominie – Wiesław Dobies i Waldemar Bukowski, Wójt Gminy Lubowidz – Krzysztof Ziółkowski, przedstawiciele Radnych Rady Gminy Lubowidzu, Maciej Beniuk - Przedstawiciel Wykonawcy robót – Firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Inżynieryjnych ,,PRDI” S.A. w Mławie, Lech Zmarzły - Przedstawiciel Podwykonawcy robót – Firmy „DOMEX” z Żuromina, Inspektorzy Nadzoru – Kazimierz Krakówka oraz Fabian Maranowski, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Żurominie – Jolanta Kalkowska, Kierownik Robót Powiatowego Obwodu Dróg w Żurominie – Wojciech Jarzynka oraz sołtysi Wiadrowa – Jan Pazik i Osówki – Danuta Dramińska.

4607W 14607W 24607W 34607W 44607W 54607W 6Odbior 4607W 1Odbior 4607W 2Odbior 4607W 3