Finał konkursu „Bezpieczny Internet 2016” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie

W dniu 26.04.2016 r. odbył się finał konkursu „Bezpieczny Internet” organizowanego przez Komisję przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie.

Do finału międzyszkolnego zakwalifikowały się cztery drużyny z gimnazjów z terenu powiatu żuromińskiego: Gimnazjum w Lutocinie, Gimnazjum w Siemiątkowie, Gimnazjum Nr 1 w Żurominie oraz Gimnazjum w Zieluniu oraz pięć drużyn z ZSP Żuromin. Najlepszy wynik punktowy
wśród gimnazjów w etapie szkolnym (test przygotowany przez nauczycieli ZSP przeprowadzały komisje z poszczególnych szkół) uzyskała drużyna z Gimnazjum z Lutocina. Finał składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie rozwiązywali test zawierający 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Po tym etapie przystąpiono do rozgrywki finałowej, w której grupy uczniów odpowiadały na wylosowane pytania za 15, 30 lub 50 pkt. Za błędną odpowiedź lub jej brak drużyna traciła punkty (wg wybranej skali trudności). Taka forma sprawiła, że rozgrywka budziła wiele emocji i wymagała „kalkulacji ryzyka”. Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

Tabela 1. Wyniki konkursu w kategorii GIMNAZJA

II TI

Budka Patryk

Szostek Cezary

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy i cenne nagrody, które ufundowało

Starostwo Powiatowe w Żurominie i Wydawnictwo Helion. Przedstawiciel Wydawnictwa Helion Pan Adam Sieradzki wraz z Dyrektorem Szkoły Panem Wojciechem Smolińskim i przedstawicielami organizatorów gratulowali zwycięzcom, dokonali wręczenia nagród i zaprosili do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Komisja przedmiotów informatycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie