Smaki naszego regionu

Prawdziwy kunszt i kulinarne zdolności Mazowszan udowodnił regionalny finał czternastej edycji konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. Jury wybrało najsmaczniejsze potrawy (zgłoszone przez osiem zespołów) oraz najlepsze regionalne produkty żywnościowe spośród 51 wyrobów.

Wśród nich znalazły się potrawy i produkty żywnościowe zgłoszone przez mieszkańców powiatu żuromińskiego.

W kategorii Potrawy II miejsce zdobyła Zofia Leszczyńska właścicielka Gospodarstwa Agroturystycznego Dworek nad Wkrą z Brudnic za zupę grzybową na zakwasie oraz królika duszonego w białym winie z warzywami. Natomiast wśród Produktów Nominowanych do „Perły 2014” znalazł się Miód wielokwiatowy nadwkrzański Adama Piotrkowskiego w Żuromina.