Uwaga na sople i nawisy śnieżne

W związku z prognozowaną dodatnią temperaturą w dzień oraz spadkiem temperatury w nocy przez najbliższe dni,  Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do właścicieli i zarządców nieruchomości o regularne usuwanie zwisających sopli oraz zalegającego śniegu na dachach. Zwisające sople to poważne zagrożenie dla przechodniów. Obciążone dachy stanowią zagrożenie nie tylko dla osób znajdujących się w budynku, ale także przypadkowych przechodniów. Szczególną uwagę należy skupić na dachach płaskich, o małym kącie nachylenia lub powierzchni powyżej 1000 m², a także budynkach o powierzchni zabudowy powyżej 2000 m² (hipermarkety, hale targowe, sportowe, magazyny).
PCZK w Żurominie przypomina, że za stan techniczny obiektów budowlanych odpowiadają właściciele lub zarządcy budynków.
Ewentualne przypadki zaniedbań należy zgłaszać do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Żurominie tel. /23/ 657-31-37