(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Darowizna części Ośrodka Zdrowia w Kuczborku

W dniu 22.10.2013 r. pomiędzy Zarządem Powiatu Żuromińskiego, który reprezentowali Starostowie Janusz Welenc i Mieczysław Olszlegier, a Wójtem Gminy Kuczbork Osada Tadeuszem Burakowskim został podpisany akt notarialny darowizny na własność Gminy Kuczbork Osada połowy budynku powiatowego Ośrodka Zdrowia w Kuczborku wraz z odpowiednim udziałem w działce gruntu.

Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu z dnia 25 czerwca br. Gmina Kuczbork Osada otrzymała na własność w drodze darowizny lokal zajmujący całe I piętro budynku Ośrodka Zdrowia składający się z 8 pomieszczeń i sanitariaty o łącznej pow. użytkowej 215,21 m2 oraz pomieszczenia w piwnicach budynku o pow. 57.07 m2.

Wg aktualnej wyceny rzeczoznawcy - wartość przekazanej darowizny wynosi 310 tys. zł.

Przekazanie nastąpiło na cel publiczny na potrzeby działalności Gminnego Ośrodka Kultury. Zważywszy na duże powierzchnie przekazanych pomieszczeń i ich układ (znajdują się na przedłużeniu istniejącego już lokalu GOK-u) - po adaptacji będą stanowiły jedną całość, co jest bardzo istotne zważywszy na specyfikę realizowanych zadań przez ośrodki kultury.

IMG 9104IMG 9105IMG 9108IMG 9109IMG 9111IMG 9112IMG 9113IMG 9114