(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

90-lecie doradztwa rolniczego w Poświętnem

W dniu 30.08.2013 r. w odbyły się obchody 90 –lecia doradztwa rolniczego w Poświętnem. W uroczystości udział wzięli Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Dariusz Piątek Wicewojewoda Mazowiecki, Tadeusz Nalewajk podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, posłowie i senatorowie RP, przedstawiciele samorządu oraz przedstawiciele instytucji około rolniczych.
Ośrodek prowadzi działania doradcze i badawcze od 1923 roku. Zakład w Poświętnym jest znany ze swoich doświadczeń, dotyczących m.in. uprawy zbóż, buraków cukrowych i ziemniaków, a także z doświadczeń w stosowaniu nawozów, w reprodukcji zbóż i zwierząt .Z okazji jubileuszu odbyła się konferencja naukowa, którą otworzył dyrektor MODR w Warszawie Andrzej Kamasa. Oficjalną część obchodów poprzedziła polowa Msza św. celebrowana przez ks. Biskup Piotra Liberę. Ważnym punktem obchodów było poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę Mazowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego nowoczesnego obiektu w strukturach placówki na Poświętnem. Za długoletnią i szczególnie sumienną pracę uhonorowano medalami pracowników MODR w Poświętne. Podziękowania złożono również rolnikom współpracującym z doradcami oddziału w Poświętnem.