(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Zaproszenie na wystawę "AGROKOMPLEKS 2013" w Kaliningradzie

Agencja Rynku Rolnego zaprasza Państwa do wzięcia udziału w Wystawie AGROKOMPLEKS 2013 w Kaliningradzie w dniach 24-26 października 2013 r.

AGROKOMPLEKS to największe rosyjskie wydarzenie targowe branży spożywczo – rolnej w 2013 zlokalizowane najbliżej granicy z Polską. W ubiegłym roku w wystawie brało udział ponad 100 firm z Rosji, Litwy, Polski i innych krajów. Wystawa ma charakter otwarty, stąd też cieszy się ona dużym zainteresowaniem mieszkańców Kaliningradu oraz obwodu.

W ramach wsparcia polskich producentów żywności oraz maszyn Agencja Rynku Rolnego wspólnie z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Kaliningradzie organizuje na Targach AGOKOMPLEKS 2013 stoisko narodowe o łącznej powierzchni 64 m2.

Oferta ARR obejmuje:

¾      nieodpłatne udostępnienie powierzchni wystawienniczej na stoisku narodowym - miejsce do prezentacji Państwa oferty/wyrobów oraz odbywania spotkań biznesowych z kontrahentami rosyjskimi.

¾      udział w zorganizowanej przez ARR Regionalnej Konferencji Przedsiębiorców Branży Rolno-Spożywczej (drugi dzień wystawy), podczas której będzie można zaprezentować swoją firmę. Rosyjski urząd celny przedstawi aktualne warunki obrotu towarowego produktami rolno-spożywczymi, zaś przedsiębiorcy obecni już na rynku rosyjskim podzielą się swoimi doświadczeniami z dotychczasowej działalności.

Pomoc ze strony ARR obejmuje również bezpłatną rezerwację miejsc noclegowych w hotelu „Kaiserhoff”, tuż obok Centrum Wystawienniczego „Baltic-Expo” w Kaliningradzie, gdzie odbywa się wystawa.

Koszty własne przedsiębiorcy obejmują:

¾      Transport produktów i materiałów promocyjnych na stoisko (obecna cena litra benzyny 95 i oleju napędowego wynosi 31,50 rubli tj. ok. 3,3 zł/litr).

¾      Koszty zakwaterowania (pokój jednoosobowy - 3000 rubli za dobę tj. około 320 PLN).

¾      Koszty podróży oraz wizy (koszt rosyjskiej opłaty wizowej wynosi 154 PLN).

¾      Koszt ubezpieczenia zdrowotnego (niezbędnego do uzyskania wizy) z pokryciem €30 000 ważnego na terenie Federacji Rosyjskiej na okres pobytu w Rosji.

Więcej informacji na stronie Agencji Rynku Rolnego www.arr.gov.pl w zakładce „Informacje dotyczące wsparcia wymiany handlowej z zagranicą”.

Kontakt:

Agencja Rynku Rolnego - Oddział Terenowy w Olsztynie