(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Informacja z działań ratowniczych JRG PSP Żuromin podczas wypadku samochodowego

W dniu 26 stycznia 2011r. na drodze wojewódzkiej 541 na wysokości m. Brudnice doszło do wypadku samochodowego dwóch samochodów osobowych (Opel Astra i Nissan Note). W wyniku wypadku obrażeń doznało 2 mężczyzn i jedna kobieta. Strażacy z JRG Żuromin Państwowej Straży Pożarnej w pierwszej kolejności otoczyli pomocą medyczną i wsparciem psychologicznym poszkodowane osoby – równolegle usuwając zagrożenie związane z groźbą pożaru jednego z samochodów. Następnie odcięli wszystkie instalacje w uszkodzonych samochodach – w tym gazową w Oplu Astrze. Jedną poszkodowaną osobę zabrała do szpitala Karetka Pogotowia Ratunkowego, natomiast dwie pozostałe pozostały pod opieką strażaków, do ponownego przyjazdu karetki. Działania strażaków Państwowej Straży Pożarnej w tym pomoc medyczna i opieka nad poszkodowanymi została bardzo wysoko oceniona przez samych uczestników (poszkodowanych) wypadku. Dowodem tego jest załączone Podziękowanie od jednej z uczestniczek wypadku.

Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żurominie
kpt. Janusz Chyliński

Podziękowanie Podziękowanie (443.06 KB)