(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Dzień Dziecka w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Dziecka, 31 maja 2019 roku w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, odbył się wernisaż wystawy podsumowującej konkurs plastyczny pn.: „Moja Przygoda w Muzeum” (eliminacje wstępne), połączony z galą wręczenia nagród i wyróżnień autorom najlepszych prac.
Uroczystość oprócz laureatów, ich rodzin oraz opiekunów plastycznych zaszczyciły swoją obecnością również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bieżuniu z wychowawczynią Żanetą Lisińską, Pani poseł na Sejm RP Anna Cicholska, burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń Andrzej Szymański, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia Zbigniew Dobrowolski, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu Sławomir Kosin, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieżuniu Małgorzata Kraśniewska, prezes Banku Spółdzielczego w Bieżuniu Maria Rudzińska, członek Rady Nadzorczej firmy Cedrob S. A. Piotr Błaszkiewicz oraz Agnieszka Orkwiszewska z Kuriera Żuromińskiego.
Kierownik muzeum Jerzy Piotrowski wspólnie z dyrektorem Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Janem Rzeszotarskim przywitali przybyłych gości. Po odczytaniu protokołu obrad Jury odbyła się ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień Autorom najlepszych prac.
Organizatorzy oraz zaproszeni goście pogratulowali laureatom oraz złożyli wszystkim dzieciom najlepsze życzenia w dniu Ich Święta.
Tegoroczna edycja Konkursu plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum” odbyła się pod Honorowym Patronatem starosty żuromińskiego Jerzego Rzymowskiego.
Nagrodzone prace zostaną przesłane do Muzeum Okręgowego w Toruniu, by wziąć udział w projekcie pod nazwą Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”, gdzie powalczą o nagrody z kilkoma tysiącami uczestników z całego świata.
Dodatkową atrakcją Dnia Dziecka w bieżuńskim muzeum był pokaz sprzętu policyjnego przygotowany we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Żurominie, konkurs wiedzy o regionie z nagrodami, gry i zabawy z klownem Artkiem oraz koncert Przemka Lawrenca z zespołu Lawers.
Wernisaż zakończył owocowy poczęstunek ufundowany przez: Andrzeja Szymańskiego Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń, Reginę i Henryka Grześkiewiczów, Bank Spółdzielczy w Bieżuniu, firmę Złota Kurka Sp. z o.o. oraz Fermę Drobiu Anny i Krzysztofa Dudkiewiczów.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania fundatorom nagród, poczęstunku oraz uczestnikom zachęcając wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursów plastycznych w przyszłym roku.
Jerzy Piotrowski

DSCF0118DSCF0119DSCF0123DSCF0124DSCF0125DSCF0133DSCF0134DSCF0135DSCF0136DSCF0139DSCF0143DSCF0151DSCF0176