(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego

Dnia 14 stycznia 2019 roku odbyło się pierwsze w nowej kadencji posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego zorganizowane przez Zarząd Powiatu Pruszkowskiego w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie. W spotkaniu udział wzięli: Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, Wojewoda Mazowiecki – Zdzisław Sipiera oraz Starostowie i Prezydentowie Miast na prawach powiatu województwa mazowieckiego.
Pan Marszałek w swoim przemówieniu zaznaczył znaczenie naszego Województwa, które w znaczący sposób kształtuje wskaźnik PKB oraz podkreślił, że w kategorii rozwoju Województwo Mazowieckie jest w czołówce Europy. W skrócie przedstawił także wyzwania, jakie stoją przed samorządowcami w najbliższej perspektywie. Marszałek Województwa Mazowieckiego przedstawił również możliwości współpracy samorządów powiatowych i województwa. Ponadto podczas konwentu przedstawione zostały informacje o działalności Związku Powiatów Polskich. Przeprowadzona została także dyskusja na temat projektu uchwały w sprawie Regulaminu Konwentu oraz przyjęcia uchwały w tej sprawie. Dokonano wyboru Przewodniczącego Konwentu – Marian Niemirski Starosta Przysuskie, oraz zastępców - Krzysztofa Bieńkowskiego Starosty Przasnyskiego, Krzysztofa Rymuza Starosty Pruszkowskiego i Joanny Porockiej-Rak Starosty Ciechanowskiego.
W posiedzeniu wziął również udział Starosta Żuromiński – Jerzy Rzymowski.
Więcej informacji i zdjęć na temat Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego na stronie http://www.powiat.pruszkow.pl/informacje/18517

konwent2konwent konwent 3