(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Szanowni Państwo,

Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego to szczególna sposobność do przekazania Państwu wyrazów szacunku i uznania za profesjonalne zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi.
 Niesienie pomocy wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, a przede wszystkim szczególnych kompetencji – wrażliwości, empatii, szacunku, zrozumienia dla drugiego człowieka, jego potrzeb i problemów. Te wyjątkowe cechy charakteryzują pracowników socjalnych, na co dzień być może niewidocznych, ale pracujących z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem.
 Dajecie Państwo nadzieję perspektywy na lepsze, godne życie, pomagacie odnaleźć sens codziennych zmagań. Widzicie biedę, chorobę, płacz, ludzkie tragedie i w obliczu tych nieszczęść jesteście silni dla siebie, a przede wszystkim dla Waszych podopiecznych. Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek.
 Życzę, by Państwa praca była źródłem satysfakcji, trud zauważany i doceniany, a Państwa zawód cieszył się jak największym zaufaniem społecznym. Dajecie Państwo uśmiech, siłę, wsparcie, życzę by to całe dobro wracało w postaci życzliwości ze strony Państwa podopiecznych oraz instytucji, z którymi współpracujecie.

z wyrazami  szacunku

Starosta Żuromiński