AKTUALNOŚCI

Nasi siatkarze wicemistrzami rejonu

Opublikowano .

W środę 14 lutego na hali miejskiej w Płońsku odbyły się mistrzostwa rejonu ciechanowskiego w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Powiat Żuromiński w tych rozgrywkach reprezentowała nasza szkoła, która w grudniu zwyciężyła w mistrzostwach powiatu. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów: LO Mława, LO Płońsk, ZSP Płońsk, ZSP Gołotczyzna oraz LO Bieżuń. Nasz zespół nie był faworytem rozgrywek, jednak zdawaliśmy sobie sprawę z potencjału naszych graczy i po cichu liczyliśmy na dobry wynik. Rozgrywki miały się odbyć systemem każdy z każdym, wiec naszych chłopców czekały cztery trudne mecze.

278111214161720

Na początku turnieju zmierzyliśmy się z zespołem z Gołotczyzny. Rywale postawili naszym graczom bardzo wysoką poprzeczkę, jednak po bardzo dobrym meczu i dwóch zaciętych setach to nasi chłopcy okazali się lepsi wygrywając 2:0. Zwycięstwo w pierwszym meczu dodało naszych graczom pewności siebie przed drugim spotkaniem z faworytem turnieju, zespołem LO Mława. Niestety pierwsza odsłona tego meczu nie ułożyła się po naszej myśli. Zbyt duża liczba własnych błędów zdecydowała o tym, że premierowa odsłona padła łupem naszych rywali. Druga partia również nie zaczęła się dla nas najlepiej. Rywale wypracowali sobie dość duża przewagę i pewnie zmierzali po zwycięstwo w tym secie. Wtedy na zagrywkę powędrował Adrian Kluczewski. Seria jego zagrywek pozwoliła dogonić naszych rywali i po emocjonującej końcówce to my zwyciężyliśmy w tej partii. Trzeci set był już popisem graczy z LO w Bieżuniu, zwyciężyliśmy w tej partii pewnie i to my mogliśmy cieszyć się z drugiego zwycięstwa w turnieju. To jednak jeszcze nie był koniec emocji. Kolejnym naszym rywalem był zespół LO Płońsk. Do tego pojedynku nasi zawodnicy przystąpili bardzo zmotywowani i skoncentrowani. Wiedzieli jak ważny jest to mecz w kontekście końcowego wyniku rozgrywek. Nasi gracze nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń. Wygraliśmy pewnie 2:0 i mogliśmy zapisać na swoim koncie trzecie zwycięstwo. W ostatnim meczu turnieju naszym przeciwnikiem był zespół ZSP Płońsk. Przed tym meczem cel był jeden, zwyciężyć i zdobyć mistrzostwo rejonu. Pierwsza partia pokazała, że nie będzie to łatwe spotkanie. Od początku tego seta to nasi rywale prezentowali się pewnie i to oni zwyciężyli w premierowej odsłonie. Podobnie zaczęła się druga partia, rywale kontynuowali swoja dobrą grę w przyjęciu i ataku wypracowując sobie przewagę w pierwszej fazie seta. Wtedy na zagrywce pojawił się nasz kapitan Karol Budzich. Seria jego skutecznych zagrywek pozwoliła dogonić naszych rywali i poderwać nasz zespół do walki. Ostatecznie to my byliśmy górą w tej partii, a o wszystkim miał zdecydować tie-break. W trzeciej partii tego spotkania wyraźnie dało się zauważyć po naszych zawodnikach trudy ciężkiego turnieju. Choć dawali z siebie wszystko, to jednak nie wystarczyło na zespół z Płońska. To nasi rywale wygrali to spotkanie 2:1 a my po trzech zwycięstwach doznaliśmy pierwszej porażki w turnieju. Wtedy zaczęło się nerwowe oczekiwanie na podliczenie punktów. Jak się okazało nasz zespól oraz LO Mława uzyskały ostatecznie w turnieju taką samą liczbę punktów oraz taki sam stosunek wygranych i przegranych setów. Choć to my byliśmy lepsi w bezpośrednim pojedynku z zespołem z Mławy to jednak regulamin nakazywał że o wszystkim rozstrzygnie stosunek zdobytych tzw. małych punktów. W tym elemencie nieznacznie lepsi okazali się nasi rywale a nam pozostał cieszyć się ze srebrnych medali. Trzecie miejsce zajął zespół SZP Płońsk. Choć zwycięstwo w mistrzostwach rejonu było bardzo blisko i pozostał duży niedosyt, to mimo wszystko należy traktować ten wynik jako sukces naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, dziękujemy za dostarczone emocje oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.

Skład: Karol Budzich, Adrian Kapela, Adrian Kluczewski, Hubert Staniszewski, Cezary Melkowski, Dominik Burżacki, Paweł Kaźmierczak, Aleksander Osiecki, Mateusz Rutkowski, trener: Artur Łukaszewski

e-max.it: your social media marketing partner