(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

PIŁEŚ NIE KIERUJ - BO ZOSTANIESZ PRZESTĘPCĄ

Codziennie kilkuset ludzi w Polsce staje się przestępcami, mimo że nikomu nie uczynili krzywdy. Zdecydowali się jedynie kierować pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości /powyżej 0,5 promila alkoholu/. Codziennie kilkuset ludzi w Polsce staje się przestępcami, mimo że nikomu nie uczynili krzywdy. Zdecydowali się jedynie kierować pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości /powyżej 0,5 promila alkoholu/.Czy wiesz, że pijany za kierownicą niczym się nie różni od pijanego, wymachującego bronią palną. On może nikogo nie chce zastrzelić, może w ogóle nie chce strzelać, a jednak czasem kogoś trafi. Rozpędzony samochód ma zdolność zabijania nie mniejszą niż karabin maszynowy........ , a statystyka naszej policji jest przerażająca. Na terenie powiatu żuromińskiego w miesiącu kwietniu br. pijani kierowcy ”stanowili rekordy”. Ujawniono ich tylu co w całym I kwartale 2005 roku. Na uwagę zasługują także wyniki badań. Zatrzymany w dniu 19 kwietnia rowerzysta miał 3.12 promila, a kilka dni wcześniej 3.5 promila. To musi dawać do myślenia jak nie im to nam no bo co zrobić....., aby nie dać się zabić? Co zrobić, aby opanować tą plagę? W tej kwestii policjanci są zgodni ”zero tolerancji dla przestępców drogowych”, a liczba ujawnionych 52 pijaków w kwietniu zdaje się potwierdzać tą regułę. Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat dwóch, grzywną i zatrzymaniem prawa jazdy. Nazwisko ukaranego, tak jak każdego skazanego przestępcy, trafia do Centralnego Rejestru Skazanych. Odtąd na pytania potencjalnego pracodawcy, kredytodawcy, organów państwa - czy był karany zobowiązany będzie odpowiadać "tak". PIŁEŚ - NIE - JEDZ - PAMIĘTAJ - O - SOBIE – RODZINIE - I - INNYCH - UŻYTKOWNIKACH - DROGI - NIE - BĄDŹ - PRZESTĘPCĄ.