(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Już wkrótce nowa odsłona strony Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa!

Starostwo Powiatowe w Żurominie informuje, iż w przeciągu kilku tygodni zostanie odświeżona strona Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) Starostwa Powiatowego w Żurominie funkcjonująca pod adresem www.zuromin-powiat.home.pl. Zmiany obejmą szatę graficzną, ergonomię strony (sposób poruszania się po podstronach i wyszukiwania informacji) oraz wzbogacenie zawartości strony o treści, które zgodne z wytycznymi Ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz.U. Dz 2001 r. Nr 112, poz. 1198), Urzędy i Instytucje prowadzące strony podmiotowe BIP mają obowiązek zamieszczać z początkiem bieżącego roku. Ponadto wprowadzone zostaną następujące zmiany, które podniosą walory estetyczne strony i umożliwią lepsze z niej korzystanie i wykorzystanie informacji na niej zawartych:

• zostanie ujednolicony format dokumentów, które odwiedzający stronę będą ściągać na swój komputer - do postaci formatu PDF (np. teksty uchwał, przetargów, ogłoszenia),

• strony zostaną uzupełnione o materiały zdjęciowe i rysunki,

• wprowadzone zostaną wzory dokumentów w postaci elektronicznej do wydrukowania (format PDF), które są wykorzystywane w Urzędzie Starostwa do załatwiania spraw (wnioski, podania itp.)

Adres strony www.zuromin-powiat.home.pl ze względu na fakt, iż był rozpowszechniany przez dość długi okres (od lipca 2003 roku) i został zapamiętany przez wiele osób – nie ulegnie zmianie. Jednak oficjalny adres, który będzie bardziej kojarzył się z tematyką strony będzie brzmiał www.bip.zuromin-powiat.pl. Dokładny termin określający, od kiedy strona będzie funkcjonować w nowej odsłonie zostanie podany w następnym numerze „Naszych Spraw”.

Wraz ze zmianą strony BIP zostanie uruchomiony punkt dostępu do informacji publicznej, który mieścił się będzie w budynku Starostwa Powiatowego w Żurominie. Na pierwszym piętrze Urzędu na końcu korytarza, zostanie udostępnione stanowisko komputerowe z szerokopasmowym dostępem do sieci Internet, służące udostępnianiu informacji publicznej poprzez stronę BIP. Dla zainteresowanych materiałami drukowanymi lub w formie elektronicznej wybranych informacji, istnieje możliwość odpłatnego udostępnienia wspomnianych materiałów w formie drukowanej lub na nośniku elektronicznym (dyskietka, CD itp.)

Pragniemy, aby nasza strona Biuletynu Informacji Publicznej stanowiła źródło informacji o Urzędzie i stanowiła niejako wizytówkę naszej instytucji, jaką jest Starostwo Powiatowe w Żurominie.

Wydział ZiE