Filia Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza w Żurominie

W dniu 13 stycznia 2005 r. w Warszawie w siedzibie Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza zastała podpisana deklaracja utworzenia w Żurominie powiatowej struktury tego Związku. W imieniu pracodawców powiatu żuromińskiego podpisała ją grupa inicjatywna w składzie: Karol Tomanek, Jerzy Wronowski, Władysław Śliwiński i Arkadiusz Sitarski.

ZPWiM deklaruje szeroką pomoc dla pracodawców naszego powiatu. Raz w miesiącu 3-osobowa grupa: prawnik, ekonomista i specjalista d/s pisania projektów i wniosków o fundusze unijne, będzie w Żurominie do dyspozycji pracodawców. ZPWiM sfinansuje także zatrudnienie i ciągłe szkolenie pracownika żuromińskiego biura Związku. Przedstawiciel Związku stanie się również członkiem Powiatowej Rady Zatrudnienia, organu opiniującego rozdział środków finansowych Urzędu Pracy.

Już w lutym 4 pracodawców weźmie udział w 2-dniowych warsztatach pisania projektów i wniosków o fundusze unijne.

Jesteśmy pierwszym powiatem na Mazowszu, w którym zostanie utworzona zamiejscowa struktura ZPWiM.

Zachęcamy wszystkich pracodawców naszego powiatu do kontaktu z w/w grupą inicjatywną.

W dniu 11 stycznia 2005 roku Zarząd Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza podjął uchwałę o powołaniu Zamiejscowego Koła Związku w Żurominie, zasięgiem obejmującym teren powiatu żuromińskiego.

Podczas spotkania organizacyjnego w dniu 1 lutego 2005 roku, członkowie grupy inicjatywnej złożyli deklaracje członkowskie firm założycielskich oraz utworzyli Tymczasowy Zarząd Koła. Pierwszą decyzją podjętą przez Tymczasowy Zarząd było określenie terminu spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z terenu powiatu żuromińskiego. Dzięki uprzejmości Panów Starostów: Janusza Welenca i Kazimierza Krzykowskiego, w dniu 1 marca br. o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbędzie się spotkanie informacyjne dla pracodawców na które serdecznie zapraszamy.

W imieniu grupy inicjatywnej
Arkadiusz Sitarski / tel. 0 604 429 063