VI Przegląd Teatrów Amatorskich "SPOT"

W dniach 5-6.03.2005r. żuromińsko/bieżuńska formacja teatralna „Przepona” wzięła udział w dwudniowym przeglądzie teatrów amatorskich w Warszawie. W przeglądzie zaprezentowało się dwadzieścia teatrów z całego kraju. Wysoki poziom przedstawień dostarczył nam prawdziwie artystycznych doznań, nowych kontaktów i konfrontacji z innymi teatrami, posypały się zaproszenia na kolejne przeglądy do Stalowej Woli, Horyńca, Łomży.

Teatr „Przepona” w składzie Paulina Kilar, Sonia Sobiech, Olga Tomczuk, Magdalena Cimochowska zaprezentował spektakl autorstwa Zbigniewa Izdebskiego „Dżemyk”. Jury w składzie Hanna Baltyn, Wojciech Machnicki, Piotr Makarski przyznało następujące nagrody:

• Grand Prix – Teatr Produkcyjny, spektakl „Łysa śpiewaczka” MDK Łomża

• Nagrodę za reżyserię – Jerzy Lach za spektakl „Wolność” - Teatr „Syndyk” MOK w Podkowie Leśnej.

• Nagroda aktorska – Zuzanna Fijewska – monodram „Głuchoniemoc”, MCKiS Warszawa

oraz wyróżnienia dla :

Pauliny Kilar z teatru „Przepona” za naturalną i dobrze wykorzystaną vis comica w spektaklu „Dżemyk”.

Teatr „Przepona” bardzo dziękuje Starostwu Powiatowemu w Żurominie  oraz Żuromińskiemu Centrum Kultury za pomoc w organizacji wyjazdu.

Przygotował teatr „Przepona”