(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Tego się nie spodziewaliśmy! Kolejny rekord pobity! Sztab XIII Finału WOŚP w ŻUROMINIE zebrał kwotę 23 425,67 zł. Od początku wiedzieliśmy, że 13-tka w połączeniu z Finałem to dodatkowa siła, energia i pobudzenie ludzkiej wyobraźni. A ta przed i w dniu Finału była wprost kosmiczna. Krótko mówiąc- takiego Finału jeszcze nie było, zaczynając od pogody, a kończąc na zebranych pieniądzach!!!

09 stycznia b.r. po raz trzynasty grała orkiestra ludzkich serc, którą dyryguje Jurek Owsiak. Wszyscy Państwo dobrze wiedzą, co to znaczy. Każdego roku zasilamy konto WOŚP, by w ten sposób pomóc chorym maluchom. Tegoroczny dochód ze zbiórki publicznej przeznaczony zostanie na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych i dzieci młodszych. Wiem, że również dzięki Wam, z powodzeniem zrealizowane będzie to wielkie zamierzenie.

W tym roku sztab WOŚP, powołany przy Komendzie Hufca ZHP w Żurominie i Żuromińskim Centrum Kultury, przygotowywał się do XIII Finału szczególnie intensywnie. Wolontariusze jak zwykle nie zawiedli, a swoją młodzieńczością, bezpretensjonalnością i uśmiechem zjednywali sobie mnóstwo ludzi. Ponad 100 wolontariuszy posiadało identyfikatory, ale pozostali również się zaangażowali w kwestowanie, organizowanie dyskotek i licytacji. Harcerze wyszli na ulice i prosili o wrzucenie grosika wszystkich, od przedszkolaka po ludzi dorosłych. Rekordzistką była Gosia Smoleńska, harcerka z Gimnazjum Nr 1 w Żurominie, która w swej puszce miała prawie 1000 zł. Z okazji 13 urodzin WOŚP otrzymała wspaniałe prezenty od wielu darczyńców z terenu miasta, które były licytowane podczas głównych obchodów.

W Żuromińskim Centrum Kultury grało się bardzo głośno. O godz. 12.00 występy Żuromińskiej Orkiestry Dętej rozpoczęły artystyczny blok programowy. Wspaniałe popisy najmłodszych jak i starszych wykonawców umilały pobyt przybyłym na to spotkanie. Obecni na pewno nie narzekali na brak wrażeń. Licytacja firmowych gadżetów od Jurka Owsiaka, jak i urodzinowych prezentów dostarczyła wiele emocji. Niespodzianką było przekazanie złotego serduszka, wylicytowanego przez Pana Starostę Janusza Welenca, dziecku urodzonemu w dniu Finału w naszym szpitalu. Wręczyliśmy je pani Katarzynie P. – szczęśliwej mamie siedmiomiesięcznego Krystianka, dla którego szczególnie pomocny okazał się sprzęt medyczny zakupiony przez Fundację. Pan burmistrz Zbigniew Nosek i Pani Maria Jędrzejewska, zastępca burmistrza, wylicytowali i przekazali, na oddział dziecięcy naszego szpitala, wspaniałe maskotki. Dodatkową atrakcją była kawiarenka, do której ciasta dostarczyli właściciele okolicznych cukierni.

W imieniu swoim, całej Fundacji, wszystkich naszych Przyjaciół i wszystkich dobrych ludzi, chciałabym serdecznie podziękować za udział w XIII Finale WOŚP. Po raz kolejny pokazaliśmy wszyscy razem, że zjednoczeni taką siłą możemy pokonywać wiele trudności i grać coraz głośniej, mocniej - do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Nasze granie jest wymierne, bo przeliczone na złotówki. Zebraliśmy
23 425,67 zł

Wyniki kwesty przeprowadzonej przez poszczególne placówki przedstawiają się następująco:

L.p.

Wolontariusze z poszczególnych placówek

miejscowość

zebrana kwota

1.

Będzymin

2.

Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, LO

Bieżuń

2 620,80 zł

3.

Gościszka

4.

Gimnazjum - Zespół Placówek Ośw.

Kuczbork

5.

Szkoła Podstawowa - Zesp. Pl. Ośw.

6.

22.

23.

24.

SZTAB: licytacja, koncert, sklepik, kawiarenka, loteria

4 212,75 zł

25.

Zespół Szkół Specjalnych

26.

Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1

1 292,17 zł

27.

Gimnazjum Nr 1

1 363,97 zł

28.

Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 2

Gimnazjum Nr 2

1 032,43 zł

29.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

23 425,67 zł

Wielkie, ogromne dzięki za takie wspaniałe granie w największej orkiestrze świata. To takie radosne, kiedy widzimy przyjaznych i życzliwych ludzi. Właśnie wtedy wiara w drugiego człowieka zaczyna być dotykalna i rozpala nasze marzenia o szczęściu wszystkich ludzi. Podziękowania od Fundacji dla każdego, kto tego dnia – i każdego innego – chce grać z nami do końca świata i jeden dzień dłużej!

Sztab WOŚP w Żurominie