Działamy już dwa lata

To pierwsze w naszym powiecie Gminne Centrum Informacji działające przy Żuromińskim Centrum Kultury. Świadczy swoje usługi dla lokalnej społeczności już dwa lata. Sala wyposażona w 8 stanowisk komputerowych, ksero, drukarki laserowe, skaner, na półkach broszurki informacyjne, podstawowe podręczniki i materiały metodyczne. Tu właśnie można spotkać bezrobotnych, młodzież, dzieci, którzy korzystają z Internetu, poczty elektronicznej, faksu, ksero, można napisać CV czy wydrukować podanie, zeskanować potrzebne dokumenty czy też skorzystać z fachowych porad i wskazówek odnośnie podjęcia pierwszej pracy. Osoba pracująca w GCI i dyrekcja placówki proponuje bezrobotnym  udział w kursach dokształcających, podrzuca oferty pracy, które są wciąż aktualizowane w ramach ,,Małego Kiosku z Pracą”. Dostęp do ofert pracy jest bardzo łatwy, gdyż umieszczone są na tablicy informacyjnej i w gablocie. Mamy również skrzynkę pocztową e-mail, na którą otrzymujemy oferty pracy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Ponadto grupa dzieci pogłębia umiejętności obsługi komputera, a także uczy się języka angielskiego bazując na nowych programach do nauki języka. Obecnie GCI służy pomocą licznej grupie i bardzo aktywnej grupie kobiet bezrobotnych, które podjęły próbę działania w naszym środowisku. Na razie pracują, a efekt okaże się wkrótce. Podsuwamy im pomysły do pracy. Pilnujemy, by użytkownicy starali się przestrzegać zasad regulaminu, by sprzęt ten mógł dalej służyć społeczności lokalnej.
Bezrobotni korzystają z usług za darmo, natomiast pozostałe osoby za niewielką odpłatnością.

Zapraszamy do GCI

Krystyna Kłobukowska