NASZE SPOTKANIE Z PRZESZŁOŚCIĄ

Aby nieco przybliżyć czasy przeszłe, udaliśmy się z przedszkolakami do bieżuńskiego Muzeum. Tym razem dzieci uczestniczyły w wystawie pod nazwą „Bieżuń i okolice w badaniach archeologicznych”.Szczególne zainteresowanie wzbudziło oglądanie fragmentów kafli, dawna broń oraz wykopaliska z żydowskiego cmentarza. Pan Dyrektor - Jerzy Piotrowski ciekawie opowiadał o wielu eksponatach muzealnych będących niegdyś własnością byłego mieszkańca miasteczka - p. doktora Antoniego Wolskiego, co wzbudziło u dzieci zainteresowanie. Świadczą o tym zaciekawione na fotografiach buzie. Dzięki temu, że dzieci odwiedziły muzeum związały się emocjonalnie ze swoją „małą Ojczyzną”, mogły dostrzec oryginalność naszego regionu oraz wzbogacić wiedzę dotyczącą tradycji i historii miasta. Tą miejscową wycieczkę można potraktować jako jedną z form edukacji regionalnej.

Jolanta Kraśniewska

Obraz 005.jpgObraz 020.jpgObraz 029.jpg