(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Uroczystość w Siemiątkowie

10 grudnia 1948 roku została ustanowiona Deklaracja Praw Człowieka i Obywatela. O rocznicy pamiętali uczniowie Publicznego Gimnazjum w Siemiątkowie. Z tej okazji przygotowali program artystyczny. Pracami grupy kierowały panie: Teresa Ostrowska, Anna Nowicka, Jolanta Ludwińska – Kwiatkowska. Podczas akademii śpiewającą młodzież wspierała akompaniując na gitarze nauczycielka języka angielskiego – Ewa Matczuk. Program zaprezentowany w szkole, mieli również możliwość obejrzeć radni gminy Siemiątkowo. Młodzież została zaproszona na sesję Rady Gminy, która odbyła się 14 grudnia 2004r.
Dzięki uroczystości młodzi ludzie mogli się dowiedzieć, że głoszone w deklaracji podstawowe i niezbywalne prawa jednostki: do życia, ochrony zdrowia, zabezpieczenia socjalnego są nam również bardzo bliskie. Niestety w wielu miejscach świata odnotowuje się brak przestrzegania tych elementarnych zasad.
Program pozwolił młodzieży choć na chwilę oderwać się od codzienności i zastanowić nad losem dzieci w Somalii, Afganistanie czy Iraku. Pozwolił również łaskawym okiem spojrzeć na los uchodźców z takich krajów jak Czeczenia. Może dzięki temu, kiedy któreś z nich udzieli pomocy osoby pokrzywdzonej.

Anna Nowicka
Jolanta Ludwińska - Kwiatkowska