DZIEŃ PATRONA VIII KONKURS POEZJI im. STEFANA GOŁĘBIOWSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY

25 listopada odbyły się w Bieżuniu uroczystości związane ze 104 rocznicą urodzin bieżuńskiego poety Stefana Gołębiowskiego. W roku bieżącym Rada Pedagogiczna Gimnazjum w Bieżuniu wspólnie z Muzeum Małego Miasta przygotowały Dzień Patrona.

Młodzież oraz mieszkańcy Bieżunia wzięli udział w  Mszy Świętej, zostały złożone  kwiaty na grobie Poety, Irena Grodzicka oraz Marek Nastachowski – nauczyciele bieżuńskiego gimnazjum wspólnie z młodzieżą przygotowali uroczystą akademię przypominającą postać oraz twórczość Stefana Gołębiowskiego. W budynku Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom VIII Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego Województwa Mazowieckiego. Konkurs został zorganizowany wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Żurominie oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegaturą w Ciechanowie. Jury w składzie Stanisław Kęsik, Wojciech Gęsicki oraz Wiktor Mieszkowski wybrało z ponad 1000 wierszy, które wpłynęły na Konkurs te najlepsze i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I - dzieci szkół podstawowych:

I NAGRODA              - Małgorzata Karasiewicz ze SP Nr 3 w Płońsku
II  NAGRODA           - Magdalena Deoniziak ze SP w Goryszach
III NAGRODA          - Magdalena Mękarska ze SP Nr 3 Płońsku
WYRÓŻNIENIE        - Adrianna Sochacka ze SP w Sadłowie
WYRÓŻNIENIE        - Marek Pruchniewski ze SP w Bieżuniu
WYRÓŻNIENIE        - Maria Grąbczewska ze SP STO w Pułtusku
WYRÓŻNIENIE        - Marcin Karkowski ze SP STO w Pułtusku
WYRÓŻNIENIE        - Marcin  Kachel ze SP STO w Pułtusku
WYRÓŻNIENIE        - Kamila Sosnowska ze SP STO w Pułtusku
WYRÓŻNIENIE        - Leahmarie Domagalska ze SP STO w Pułtusku

KATEGORIA  II - młodzież szkół ponadpodstawowych

I NAGRODA              - nie przyznano
II NAGRODA            - Joanna Domżalska z Gimnazjum Nr 1 w Żurominie
III NAGRODA           - Anna  Dwojnych z I LO w Płocku
WYRÓŻNIENIE        - Katarzyna Lisińska z Płońska
WYRÓŻNIENIE        - Anastasiia  Marushchenko z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej
WYRÓŻNIENIE        - Agnieszka Gapa z LO w Żurominie

Laureaci obdarowani zostali wspaniałymi nagrodami – radiomagnetofonami oraz aparatami fotograficznymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Żurominie, Firmę JM Lotus Jerzego Wronowskiego z Żuromina, Delegaturę Kuratorium Oświaty w Ciechanowie oraz wydawnictwami Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu, które wręczyli w imieniu Starosty Żuromińskiego Janusza Welenca – Elżbieta Rzeczkowska Dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji, w imieniu Dyrektora Delegatury Cezarego Szeskiego - Wojciech Zaborowski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bieżuniu Janina Mieszkowska .Nie zabrakło życzeń oraz gratulacji od Burmistrza Bieżunia Ewy Łubińskiej.
W imieniu organizatorów gratulujemy Laureatom i zachęcamy wszystkich piszących do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu za rok.