Indiański Świat "POWWOW"

Już trzeci raz gościliśmy na jesiennym Festiwalu Muzyki i Tańca Ameryki Północnej (13-15.XI.) w Katowicach. Jest to szóste spotkanie w Polsce, przypomnijmy, że piąte wiosenne organizowaliśmy w Żurominie. Spotkania te mają charakter głównie konkursów tanecznych w różnych kategoriach. Nasza grupa wystawiła czterech tancerzy w tańcu tradycyjnym i jednego w tańcu trawy, który w swojej kategorii zwyciężył w walce z pięcioma innymi tancerzami. Mamy więc mistrza w tańcu trawy - Rafała Krajewskiego . Już za trzy miesiące kolejne powwow w Międzychodzie i kolejny sprawdzian dla naszych tancerzy. Powwow w Polsce rozwija się w dość szybkim tempie, coraz większym zainteresowaniem cieszy się wśród naszych sąsiadów zza granicy, którzy coraz częściej biorą w nim czynny udział. Jest to też niesamowita okazja do spędzenia czasu wolnego wśród „Indian” przez całą rodzinę. Imprezy towarzyszące, kiermasze to wspaniałe okazje do poznania innej wspaniałej kultury. Bardzo dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Żurominie za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu. Możliwość wyjazdu i sprawdzenia siebie, zobaczenia czegoś nowego, daje często młodym ludziom pożyteczną wiedzę na temat otaczającego ich świata.