BETLEJEMSKIE SWIATŁO POKOJU

Tegoroczna akcja Betlejemskiego Światła Pokoju przebiegać będzie pod hasłem – Betlejemskie Światło Pokoju – światłością świata, Europy, Polski. Ogień zapalony w grocie narodzin Chrystusa będzie nam przypominał jak bardzo światu i nam wszystkim potrzeba „światła”. Tak jak światło Chrystusa rozjaśniało kiedyś umysły i serca ludzi, tak i dzisiaj to światło jest ważne w życiu całego świata.         Współczesnemu światu trzeba światła, aby pozbyć się niesprawiedliwości, wojen i terroryzmu. Jeżeli nie chcemy przegrać życia, musimy głębiej spojrzeć na świat i człowieka, poszukać ciemnych miejsc, aby je oświetlić dobrem, pokazać innym, jak żyć miłością do siebie. W naszym codziennym życiu radości przeplatają się ze smutkami, toczą się małe i wielkie wojny.
        Niosąc światło prawdy, sprawiedliwości, miłości unikniemy wszystkiego, co złe i poniżające. Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane przez harcerzy przypomina nam, że każdy człowiek jest światłem dla innych, a inni są także światłem dla nas.
   Do powiatu żuromińskiego Światło dotrze 14 grudnia, a następnie nasi harcerze rozniosą je wszędzie tam, gdzie ludzie czekają na symbol pokoju, radości i nadziei. Dotrą do szkół, kościołów, urzędów, szpitali, Domów Opieki Społecznej. Mieszkańcy naszego powiatu mogą odbierać ogień w kościołach lub bezpośrednio od harcerzy.