Biblioteka w Samorządowym Przedszkolu Nr 1 w Żurominie

„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat!” – to myśl Roberta Fulghuma, która przyświeca pracy nauczycieli Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Żurominie. Podejmują oni wiele działań, by pobyt dzieci w przedszkolu był atrakcyjny i przyjemny. Nowe wyposażenie, piękne sale to niektóre elementy, które podnoszą jakość pracy placówki. W ostatnich latach bardzo szeroko propagowana jest społeczna akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. Mając na uwadze, że czytanie od najmłodszych lat pobudza ciekawość świata, rozwija wyobraźnię, uczy myślenia i mówienia, pomaga w wychowaniu, nauczyciele naszego przedszkola wprowadzają dzieci w świat literatury. Wiersze, piosenki, opowiadania, baśnie urozmaicają i wzbogacają przedszkolne zajęcia. Stworzenie biblioteki bogatej w różnorodny księgozbiór było naszym marzeniem od kilku lat. Stało się to możliwe dzięki ludziom, którym dobro dziecka nie jest obojętne. Hojność Samorządu Wsi Wiadrowo, który przekazał fundusze z działalności Domu Ludowego przyczyniła się do realizacji naszego zamierzenia. W uroczystym otwarciu biblioteki przedszkolnej, w dniu Świętego Mikołaja, uczestniczył Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin i jego zastępca. Mikołaj, który przybył do naszego przedszkola podarował dzieciom paczkę z nowym księgozbiorem.

Mikolajki1.jpgPrzedszkole1.jpg