"Partnerstwo w Bieżuniu"

W wyniku realizacji programu - „Budowanie partnerstw na rzecz rozwoju lokalnego” zrodził się pomysł zawiązania w Bieżuniu partnerstwa, którego celem byłaby renowacja i zagospodarowanie zabytkowych obiektów po zmarłym poecie Stefanie Gołębiowskim. W tym celu 18 listopada 2004 roku w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu odbyło się spotkanie, na które zostali zaproszeni przedstawiciele: Miasta i Gminy Bieżuń, Starostwa Powiatowego w Żurominie, Delegatury Urzędu Ochrony Zabytków w Ciechanowie, Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ciechanowie, Stowarzyszenia BORIS oraz działającej w Bieżuniu organizacji pozarządowej – Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia. Wszyscy zaproszeni wyrazili chęć podpisania listu intencyjnego, zawiązującego partnerstwo i określającego zasady współdziałania. Kolejne spotkanie partnerów zaplanowane zostało na dzień 16 grudnia 2004 roku.