Życie na emeryturze

W gerontologii mówi się dużo o stresie przejścia na emeryturę. Człowiek w pełni aktywności zawodowej wpada nagle w pustkę. Brak aktywności może prowadzić do szybkiego starzenia się, niedołężnienia i ogólnego załamania zdrowia. Istotną rolę do utrzymania zdrowia oraz dobrej kondycji fizycznej i psychicznej powinien odgrywać aktywny wypoczynek – spacery, wycieczki, praca na działce, spotkania towarzyskie. W poszukiwaniu sposobu na życie trafiają oni do Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Do zadań Koła należy rozpoznawanie potrzeb emerytów i ich realizację poprzez m.in.: udzielanie zapomóg najbardziej potrzebującym członkom, organizację imprez kulturalno – rekreacyjno – sportowych, do których należą zabawy taneczne, pikniki, wycieczki. Dużym zainteresowaniem cieszą się coroczne grudniowe spotkania opłatkowe, Dzień Seniora, Dzień Inwalidy. W ubiegłym roku uczestniczyło w nich 50 osób. Działalność Związku jest bogatsza, lecz za długo byłoby wymieniać wszystko to co robimy. Zapraszamy wszystkich emerytów, rencistów i inwalidów do naszego Koła. Na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zarząd Rejonowy posiada swą siedzibą w Urzędzie Gminy i Miasta . Jednocześnie informujemy, iż Koła Związku planujemy powołać na terenie każdej gminy.