Spotkania muzyczne

Korzystając z zaproszenia Dyrektora Domu Kultury w Nowym Mieście Lubawskim - Żurominska Orkiestra Dęta promowała dwukrotnie nasze środowisko na terenie woj. warmińsko - mazurskiego. Natomiast 3 października br. w parku miejskim rozbrzmiewała muzyka marszowa w wykonaniu Orkiestry Żuromińskiej i Orkiestry z Rypina. To wspaniały integrujący koncert, a także możliwość poznania „innych ludzi”, wymiana doświadczeń między orkiestrami. Jak mówią sami członkowie orkiestry - rozmiłowanie ludzi w „muzykowaniu”, a także rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień muzycznych wśród młodego pokolenia. Pomysł wspólnego koncertu narodził się w grupie orkiestry zyskując wielu obserwatorów tego typu muzyki. Rozkochanie w tej muzyce, zarażenie swoją pasją, zbudowanie dalszego fundamentu - to proces edukacji muzycznej. Zaszczepienie potrzeby tworzenia muzyki i jej wykorzystania - to cel, a zarazem efekt naszej orkiestry. Mamy nadzieję, iż to spotkanie muzyczne przyczyni się do popularyzacji regionu, jakim jest Żuromin.