"Ślady, ludzie, miejsca"

Pod takim hasłem Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie chce przygotować wystawę historyczną, obrazującą wkład pokoleń w rozwój kulturalny regionu w obecnych granicach powiatu. Współorganizatorami wystawy będzie m.in. Oddział Warszawski Instytutu Pamięci Narodowej. W związku z tym Dyrektor Powiatowo – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie zwraca się z prośbą do tych mieszkańców powiatu, którzy mają w swoich domowych archiwach np. fotografie, stare czasopisma, ciekawe dokumenty, odznaki, aby zgłaszali się do biblioteki w każdy poniedziałek i wtorek w godzinach 10.00-15.00, tel. 657-25-97. Otwarcie wystawy „Ślady – ludzie – miejsca” nastąpi podczas „Dni Powiatu - Dni Żuromina” w maju 2005 roku.