(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Mini Lista Przebojów

28 października br. w sali kina ,,Ton” odbyła się X edycja Mini Listy Przebojów. Celem imprezy było pobudzenie aktywności artystycznej wśród dzieci, możliwość zaprezentowania własnych umiejętności w zakresie ruchu scenicznego, odkrywanie młodych talentów. Patrząc z perspektywy 10 lat można śmiało powiedzieć, że na żuromińskiej scenie zaprezentowało się wiele gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Zadaniem wykonawcy było zaprezentowanie swoich umiejętności w zakresie ruchu scenicznego, wcielenie się w postać danej gwiazdy muzycznej. Odkryliśmy już wiele młodych talentów, którzy chętnie z nami współpracują. To właśnie muzyka łączy ludzi, staje się fundamentem dalszej edukacji artystycznej. Taniec jest dla niektórych pasją, a nawet sposobem na życie. W szrankach konkursowych uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych z terenu powiatu żuromińskiego, prezentując utwory takich gwiazd jak : Justyna Steczkowska, Wioletta Willas, In- Grid, zespół „Filipinki”, „Lombard ”, „Akcent”, „Łzy ”, „Ozon”. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. W pierwszej kategorii jury przyznało:
I. miejsce - Sarze Nowotka z S.S.P Chamsk
II. miejsce - Annie Szymańskiej z S.S.P Przeradz Mały