Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

  podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Mini Lista Przebojów

Opublikowano .

28 października br. w sali kina ,,Ton” odbyła się X edycja Mini Listy Przebojów. Celem imprezy było pobudzenie aktywności artystycznej wśród dzieci, możliwość zaprezentowania własnych umiejętności w zakresie ruchu scenicznego, odkrywanie młodych talentów. Patrząc z perspektywy 10 lat można śmiało powiedzieć, że na żuromińskiej scenie zaprezentowało się wiele gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Zadaniem wykonawcy było zaprezentowanie swoich umiejętności w zakresie ruchu scenicznego, wcielenie się w postać danej gwiazdy muzycznej. Odkryliśmy już wiele młodych talentów, którzy chętnie z nami współpracują. To właśnie muzyka łączy ludzi, staje się fundamentem dalszej edukacji artystycznej. Taniec jest dla niektórych pasją, a nawet sposobem na życie. W szrankach konkursowych uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych z terenu powiatu żuromińskiego, prezentując utwory takich gwiazd jak : Justyna Steczkowska, Wioletta Willas, In- Grid, zespół „Filipinki”, „Lombard ”, „Akcent”, „Łzy ”, „Ozon”. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. W pierwszej kategorii jury przyznało:
I. miejsce - Sarze Nowotka z S.S.P Chamsk
II. miejsce - Annie Szymańskiej z S.S.P Przeradz Mały
III. miejsce Aleksandrze Budka z S.S.P Nr 2 Żuromin
wyróżnienie:
-Patrycji Wąsiewskiej z S.S.P Sarnowo
-Katarzynie Budzińskiej z S.S.P Nr 2 Żuromin
Kategoria zespoły:
I miejsce - Zespół z S.S.P Przeradz Mały
II miejsce - Uczniowie z kl. VI - S.S.P Nr 1 Żuromin
III miejsce - Zespół z kl. VI - S.S.P Raczyny
wróżnienia:
Uczniowie z kl. IV i V - S.S.P Raczyny
e-max.it: your social media marketing partner