(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Pomoc socjalna dla uczniów

Zarząd Powiatu Żuromińskiego na posiedzeniu w dniu 8 grudnia 2004r. postanowił przyznać pomoc socjalną dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych, a także dla uczniów szkół kończących się maturą mieszkających w miastach, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Troska Zarządu Powiatu o tę grupę uczniów wynika z faktu, że uczniowie szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą, a mieszkający na wsi zostaną objęci pomocą materialną ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne”.
Zarząd Powiatu nie zapomina także o uczniach Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie. Duża grupa uczniów tej szkoły otrzyma w okresie przedświątecznym pomoc socjalną w formie rzeczowej.
Ogólna kwota przyznanych szkołom środków wynosi 17 tys. zł, w tym: 14 tys. zł dla szkół ponadgimnazjalnych i 3 tys. zł dla Zespołu Szkół Specjalnych.