AKTUALNOŚCI

XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO

Opublikowano .

Zakończył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym. Do półfinału zgłoszonych zostało 19 szkół podstawowych, 10 gimnazjów i 4 szkoły ponadgimnazjalne. Ogółem w konkursie udział wzięło 126 uczniów, tj.: 54 uczniów szkół podstawowych, 45 uczniów gimnazjów, 27 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Joanna Królikowska, Ewa Zalewska, Anna Wronkowska, Bożena Jackowska, Henryk Wrzosek. Treść dyktand przygotowała Pani Ewa Zalewska, nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Bieżuniu. 2 kwietnia przeprowadzony został półfinał konkursu, w wyniku którego do finału zakwalifikowało się po siedmiu uczniów z każdego typu szkół.

W wyniku przeprowadzonego w dniu 9 kwietnia finału, wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2014 r. oraz uczniów, którzy zajęli II i III miejsce w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.