(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Targi Pracy i Edukacji 2013

W dniu 19 kwietnia 2013r. w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie odbyły się Targi Pracy i Edukacji współorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Żurominie, Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej w Żurominie.

Zorganizowane po raz pierwszy w Żurominie Targi Pracy i Edukacji były podyktowane zapotrzebowaniem społecznym. Dotychczas targi organizowane były jako Forum Edukacyjne mające na celu zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu, szkół wyższych, szkół policealnych oraz instytucji rynku pracy, a także zaoferowanie pomocy przy wyborze zawodu i ścieżki kariery zawodowej. Odbiorcami tegorocznych targów, oprócz młodzieży szkolnej, były również osoby bezrobotne i poszukujące pracy.

Uroczystego otwarcia targów dokonali: Pan Wojciech Gralewski - Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. M. Dąbrowskiej w Żurominie, Pan Janusz Welenc - Starosta Żuromiński oraz Pani Danuta Bednarczyk - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie. Przemawiający zachęcali młodzież szkolną oraz osoby bezrobotne i poszukujące pracy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół i placówek oświatowych, instytucji rynku pracy oraz lokalnych pracodawców prezentowaną na poszczególnych stanowiskach. Powiat Żuromiński reprezentowali także Pan Mieczysław Olszlegier – Wicestarosta Żuromiński oraz Pan Jerzy Rzymowski - Przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego.  Na targi przybyli również Pan Jakub Gwoździk - Dyrektor Ciechanowskiej Filii WUP, Pan Eugeniusz Demianiuk - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku, Pan Witold Żerański - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie.

Wybór właściwego kierunku kształcenia, zawodu jest niezwykle istotny dla każdego człowieka. Wybór właściwej szkoły czy pracy pomaga osiągać satysfakcję i stabilizację  zawodową. Niezwykle ważne jest więc stwarzanie uczniom możliwości zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, uczelni wyższych, z możliwościami jakie dają pozaszkolne formy kształcenia oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego poruszania się po rynku pracy. Cele te zostały osiągnięte podczas tegorocznych targów. O zainteresowaniu tą formą przedsięwzięcia świadczyli licznie zgromadzeni uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu odwiedzający różne stanowiska.

Udział w targach, lokalnych przedsiębiorców, był natomiast dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy okazją do zapoznania się z wymaganiami i warunkami pracy panującymi w firmach poprzez kontakt osobisty z pracodawcą. Każda osoba bezrobotna i poszukująca pracy mogła zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy oraz przekazać swoje dokumenty aplikacyjne. Dla lokalnych przedsiębiorców była to natomiast doskonała okazja do zaprezentowania usług świadczonych poprzez firmy oraz nawiązania bezpośredniego kontaktu z osobami poszukującymi pracy.

Targom Pracy i Edukacji towarzyszyły też atrakcje kulturalne przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu żuromińskiego. Swój program artystyczny przedstawiło również Żuromińskie Centrum Kultury.

Podczas targów swoją ofertę pracy prezentowali następujący lokalni przedsiębiorcy:

• ZŁOTA  KURKA Sp. z o.o. w Bieżuniu;
  • AGROTEC  P.P.U.H. “Byber & Byber” w Żurominie;
  • Usługi Remontowo Budowlane KOP-BUD w Lubowidzu;
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Kazimierz Zieliński w Żurominie;
  • F.H.U.P. ASMET w Lutocinie;
  • Restauracja „Zacisze” Zielińscy S.C. w  Żurominie;
  • Zakład Stolarski, Wiesław Stolarski w Będzyminie;
  • F.H.U. MARCO-POLO  w Poniatowie;
  • AUTO-TEAM w Żurominie;
  • AUTO NAPRAWA, Mirosław Huba w Franciszkowie;
  • Zakład Przetwórstwa Mięsnego Barbara Kwiatkowska w Swojęcinie;
  • Wyposażanie Ferm FARMA, Śliwiński, Dobies Sp. J. w Żurominie;
  • Centrum Edukacji i Rozwoju LOGOS w Żurominie;
  • Sklep Wielobranżowy CZYŻYK, Halina  Czyżyk w Żurominie;
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „STELJA” w Kuczborku;
  • Hurtownia MONIKA GÓRKA I WSPÓLNICY w Żurominie;
  • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Anna Grzelak w Żurominie;
  • WYRÓB I SPRZEDAŻ KOSTKI BRUKOWEJ Marzena Więckowska w Sinogórze;
  • Autoryzowany Serwis Opon T.C Dębica i Akumulatorów Andrzej Czajkowski w Żurominie;
  • Polski Bank Spółdzielczy w Żurominie;
  • Punkt Przedszkolny BAJKOWA KRAINA w Żurominie;
  • PSB Mrówka w  Żurominie;
  • Gospodarstwo Specjalistyczne KUROPASZ w Sadłowie;
  • Zakład Pakowania Jaj EKO-FERM w Żurominie;
  • ROL-BUD w Żurominie;
  • STALŻEL w Lubowidzu;
  • TELCOMP w Żurominie;

Ponadto aktualne oferty pracy prezentowały: Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie; Powiatowy Urząd Pracy w Mławie; Powiatowy Urząd Pracy w Rypinie; Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku; Powiatowy Urząd Pracy w Działdowie.

Swoją ofertę edukacyjną prezentowały następujące szkoły i uczelnie:

• Liceum Ogólnokształcące w Żurominie;
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie;
  • Wyższa Szkoła Menadżerska w Ciechanowie;
  • Zespół Medycznych Szkól Policealnych w Ciechanowie;
  • Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie.

Swoje stoiska miały też: Żuromińskie Centrum Kultury; Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Ciechanowie; Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ciechanowie; Państwowa Inspekcja Pracy w Ciechanowie,; Lokalna Grupa Działania w Ciechanowie; Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Żurominie; ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.

Krzysztof Majcherek
Lider Klubu Pracy