Aktualności z zakresu edukacji

Wręczenie nagród konkursu "Bezpieczny Internet 2017"

Opublikowano .

W dniu 16.05.2017 r. zostały wręczone nagrody laureatom konkursu "Bezpieczny Internet" zorganizowanego w dniu 24.04.2017 r. przez Komisję Przedmiotów Informatycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie.

O godzinie 10:00 w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie zebrali się laureaci z poziomu gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami oraz uczniowie klas ITI i ITMI. Uroczystość wręczenia nagród została uświetniona obecnością władz Powiatu Żuromińskiego: Starosty Żuromińskiego Pana Jerzego Rzymowskiego i Wicestarosty Żuromińskiego Pana Ireneusza Rejmusa. Starostwo Powiatowe w Żurominie ufundowało nagrody za I miejsce w postaci słuchawek, natomiast Wydawnictwo Helion Edukacja przekazało nagrody książkowe dla zdobywców II i III miejsc. Niestety ze względu na nawał obowiązków przedstawiciel Wydawnictwa Helion Edukacja nie mógł przybyć na tę uroczystość.

DSC 0033DSC 0041DSC 0047DSC 0055DSC 0061

Dyrektor ZSP w Żurominie Pan Wojciech Smoliński powitał zebranych i przekazał głos Panu Staroście Jerzemu Rzymowskiemu, który pogratulował laureatom, a w szczególności zwycięzcom. Zwrócił uwagę na konieczność bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu i podkreślił, iż uczestnicy Konkursu musieli poświęcić swój wolny czas, aby odpowiednio się do niego przygotować. Następnie dostojni goście wraz z Dyrektorem Panem Wojciechem Smolińskim przystąpili do wręczania nagród.

W pierwszej kolejności zostały wręczone nagrody laureatom Konkursu na poziomie gimnazjów. Starosta Pan Jerzy Rzymowski, Wicestarosta Pan Ireneusz Rejmus wraz z Panem Dyrektorem Wojciechem Smolińskim wręczyli nagrody książkowe uczniom Gimnazjum Nr 2 w Żurominie: Magdalenie Paluszewskiej, Bartłomiejowi Pstrągowskiemu i Jakubowi Czajkowskiemu - za zdobycie III miejsce.

Następnie nagrody książkowe otrzymali uczniowie Gimnazjum w Lutocinie: Aleksandra Stankiewicz, Jan Pieczkowski i Michał Kowalczyk, którzy zdobyli II miejsce.

Kolejne nagrody w postaci wysokiej klasy słuchawek otrzymali uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Żurominie: Michał Lemański, Artur Karczewski i Hubert Błaszkiewicz, którzy byli najlepsi w Konkursie wśród gimnazjalistów.

Następnie włodarze Powiatu Żuromińskiego wraz z Dyrektorem ZSP przystąpili do wręczenia nagród uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, którzy zdobyli trzy pierwsze miejsca w Konkursie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Jako pierwsi, nagrody książkowe, otrzymali uczniowie klasy ITMI: Jakub Matuszewski, Daniel Rogowicz i Mateusz Wiśniewski - za zdobycie III miejsca. II miejsce (także nagrody książkowe) zdobyli uczniowie klasy IV TI: Dawid Budzich, Dawid Sokołowski i Paweł Woźniak, którzy mnie mogli jednak uczestniczyć w uroczystości ze względu na fakt, iż są w trakcie zdawania egzaminów maturalnych. Jako ostatni do wręczenia nagród, ale pierwsi w Konkursie, wystąpili uczniowie klasy III TI: Katarzyna Kruk, Jakub Kubkowski i Cezary Szostek, którzy podobnie jak zdobywcy I miejsca wśród gimnazjów, otrzymali wysokiej klasy słuchawki.

Każda z drużyn wraz z opiekunami robiła sobie pamiątkowe zdjęcia w władzami Powiatu Żuromińskiego i organizatorami Konkursu.

Dyrektor ZSP w Żurominie Pan Wojciech Smoliński poprosił o zabranie głosu przez Pana Wicestarostę Ireneusza Rejmusa. Wicestarosta pogratulował przede wszystkim zwycięzcom, ale złożył gratulacje także pozostałym laureatom oraz złożył podziękowania na ręce opiekunów, którzy przygotowywali młodzież.

Na koniec uroczystości Dyrektor Szkoły Pan Wojciech Smoliński pogratulował także wszystkim laureatom i opiekunom oraz poinformował, iż za rok odbędzie się kolejna edycja Konkursu, na którą zaprosił wszystkich laureatów i opiekunów. Dyrektor podziękował władzom Powiatu Żuromińskiego za ufundowanie nagród i wyraził nadzieję, iż w kolejnej edycji takie sponsorowanie będzie miało miejsce.

Wśród gromkich braw publiczności laureaci opuścili salę.

mgr inż. Krzysztof Budka

e-max.it: your social media marketing partner