(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Groźny pożar w mieszalni pasz

W dniu 18 lutego ok godz. 13:38 w miejscowości Felcyn, gmina Lutocin, powstał pożar w mieszalni pasz. Pożar objął urządzenia produkcyjne, jak również ok. 100 ton paszy i 2000l oleju kokosowego wykorzystywanego w procesie produkcyjnym. Dodatkowe niebezpieczeństwo stanowiły dwie butle gazowe (propan-butan), które jako element linii produkcyjnej znalazły się w strefie pożaru. Do wybuchu jednak nie doszło. Bardzo szybki dojazd i podjęcie działań gaśniczych przez zastęp GCBA5/24 JRG Żuromin oraz 3 jednostki OSP pozwoliły szybko zlokalizować pożar, a przede wszystkim dotrzeć do butli z gazem. Jedną z butli strażacy natychmiast wynieśli na zewnątrz obiektu, drugą natomiast, musieli najpierw wydobyć spod zawalonej konstrukcji stalowej z użyciem podnośnika widłowego i sprzętu burzącego. Ostatecznie niebezpieczeństwo udało się ostatecznie zażegnać o godz. 16:42, kiedy ugaszono pożar, a wyniesione butle zabezpieczono. Szacunkowe straty wyniosły ok 400tys.zł, co stanowi połowę uratowanego przez strażaków mienia.
Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Żurominie