(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Nowy lider w zakresie profilaktyki grypy

Rada Naukowa Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy corocznie organizuje konkurs Samorządowy Lider, którego celem jest aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego w zakresie realizacji programów zdrowotnych oraz popularyzacji samorządowych działań w dziedzinie profilaktyki grypy.

Powiat żuromiński od dwóch lat realizował skutecznie program zdrowotny pn. „Program profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców powiatu żuromińskiego", z tego względu został nam przyznany tytuł ”Nowego lidera w zakresie profilaktyki grypy”.

Wręczenie nagród odbyło się 20 września br. podczas XII Debaty Ekspertów Flu Forum w Warszawie.

Flu Forum to największe spotkanie przedstawicieli instytucji publicznych i samorządów zawodowych, ekspertów medycznych, posłów, a także dziennikarzy podczas którego inaugurowany jest sezon grypowy. Odbyły się 2 panele dyskusyjne:

• Rola pracowników ochrony zdrowia w poszerzeniu dostępności do szczepień
  • Rozszerzenie dostępności szczepień dla pacjentów z grup ryzyka.

Eksperci poruszyli m. in. tematy i zagadnienia związane z czynnikami warunkującymi dostępność szczepień dla pacjentów tj. wizyta kwalifikująca, miejsce realizacji szczepienia, długość ścieżki pacjenta czy szczepionki refundowane.

Na zakończenie XII. eksperckiej debaty Flu Forum 2020 zostały wręczone nagrody dla samorządów, organizacji partnerskich Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy i mediów. Statuetkę Powiat Żuromiński Nowy lider w zakresie profilaktyki grypy odebrali Starosta Jerzy Rzymowski oraz Wicestarosta Ireneusz Rejmus.