Choinka dla osób niedowidzących i niewidomych oraz ich opiekunów z terenu powiatu żuromińskiego

W dniu 11 stycznia 2020 roku w lokalu Miejskiego Centrum Kultury w Żurominie została zorganizowana noworoczna choinka dla osób niedowidzących i niewidomych oraz ich opiekunów  z terenu powiatu żuromińskiego. Otwarcia   noworocznej choinki dokonał prezes koło niewidomych p. Zbigniew Grenda, który jednocześnie był główną osobą decyzyjną przeprowadzenia choinki noworocznej. Paczki świąteczne otrzymało 50 osób z terenu całego powiatu żuromińskiego. W uroczystości choinkowej ze strony powiatu uczestniczył Mirosław Różański - przewodniczący powiatu żuromińskiego, a ze strony samorządu miejskiego w Żurominie p. Fijałkowska odpowiedzialna za sprawy oświatowe. Fundatorami paczek świątecznych były jednostki samorządowe z terenu powiatu żuromińskiego oraz prywatni sponsorzy. Spotkanie choinkowe jest organizowane od kilku lat i spotyka się z pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców powiatu żuromińskiego. Organizatorzy choinki z prezesem PZN na czele serdecznie dziękują wszystkim osobom, którzy przyczynili się zorganizowania choinki noworocznej dla członków zwyczajnych, podopiecznych oraz opiekunów Koła Powiatowego Związku Niewidomych.

20200111 103943