DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

pdfWAŻNE INFORMACJE NA TEMAT POSTĘPOWANIAW PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM

thumb koronawirus

pdfJak zapobiegać zakażeniu

Wszelkie dodatkowego przydatne informacje i zalecenia związane koronawirusem dostępne są na rządowej stronie pod adresem https://www.gov.pl/web/koronawirus

KOMUNIKAT STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną spowodowaną zagrożeniami związanymi z koronawirusem mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, informuję:

 1. Jeżeli masz objawy mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem , a więc: gorączkę, suchy kaszel, duszność i problemy z oddychaniem wówczas:
  • zadzwoń do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żurominie , nr tel. 502 530 980 lub 23/6572217, lub na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia nr 800 190 590 aby uzyskać informację, jak dalej postępować;
  • zgłoś się do szpitala zakaźnego (najbliższy w Ciechanowie, tel. 23/ 67 30 340 lub w Płocku);
   • Nie zgłaszaj się do przychodni POZ ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia czy jest to potrzebne. Unikaj kontaktu z innymi osobami aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa. Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj telefonicznie.
 2. W trosce o Twoje bezpieczeństwo a także bezpieczeństwo pracowników Starostwa i jednostek powiatowych, a w szczególności Wydziału Komunikacji i Transportu apeluję o załatwianie spraw tylko ważnych i niezbędnych, wszelkie inne proszę odłożyć na czas późniejszy. Zachęcam do ograniczenia bezpośrednich kontaktów z urzędem i jeśli to możliwe, do załatwiania spraw telefonicznie lub droga e-mailową.
 3. W związku z zamknięciem szkół, przedszkoli, żłobków część pracowników będzie zmuszona zająć się własnymi dziećmi, może to spowodować utrudnienia w przyjmowaniu interesantów i wydłużyć czas załatwiania spraw.Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Szanowni Państwo, w związku powyższym liczę na odpowiedzialną postawę , zachowanie spokoju oraz zastosowanie się do komunikatów i wskazówek organów sanitarnych i państwowych.

Starosta Żuromiński

thumb starosta

KOMUNIKAT 

z dnia 30 kwietnia 2020 r.

Z uwagi na częściowe zniesienie ograniczeń związanych z obowiązywaniem na terenie całego kraju stanu epidemii wynikającego z zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2, Starosta Żuromiński informuje, że od dnia 30 kwietnia 2020 r. bezpośrednia obsługa interesantów Wydziału Komunikacji i Transportu tutejszego Starostwa będzie się odbywała tylko po uprzedniej telefonicznej lub mailowej rezerwacji wizyty. Ma to na celu ograniczenie tworzenia się przed budynkiem Wydziału wieloosobowych kolejek, ponieważ duże skupiska ludzkie sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa.  

Zachowanie tych ograniczeń pozwoli zapewnić większy stopień bezpieczeństwa zarówno naszym interesantom, jak i pracownikom.

Nadal będą załatwiane wyłącznie zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom, obejmujące sprawy z zakresu wydawania:

 • praw jazdy,
 • dowodów rejestracyjnych,
 • innych dokumentów komunikacyjnych.

Załatwianie powyższych spraw będzie się odbywało w sposób następujący:

 • Rejestracja pojazdów, w godz. 8:00-14:00, pod numerami telefonów: 23 653 32 57 wew. 21 i 22 lub 657 27 10;
 • Prawa jazdy, w godz. 8:00-14:00, pod numerami telefonów: 23 653 32 57 wew. 24 lub 657 27 10;
 • Transport drogowy, w godz. 8:00-15:00, pod numerami telefonów: 23 653 32 57 wew. 25 lub 657 27 10.

Wizytę w Wydziale można też będzie umówić drogą elektroniczną za pośrednictwem adresu e-mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowo specjalnie w celu ułatwienia kontaktu z Wydziałem zostanie jeszcze uruchomiony numer telefonu komórkowego 604 530 837.

W budynku Wydziału będzie mogła przebywać, w tym samym czasie, nie więcej niż 1 osoba na jedno stanowisko przeznaczone do obsługi interesantów, ale nie więcej niż 6 osób jednocześnie, w odstępach 45-minutowych. Do budynku będą wpuszczane tylko osoby z odpowiednio zakrytymi ustami i nosem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konieczne będzie również zdezynfekowanie rąk przy wejściu. Interesanci będą wpuszczani do budynku o ustalonej godzinie wizyty, z zachowaniem wskazanych powyżej zasad bezpieczeństwa.

Interesanci winni stosować się do poleceń porządkowych wydawanych przez obsługujących ich urzędników.

Nadal będzie wystawiana przed wejściem do Wydziału w godz. 8:00-15:00 skrzynka podawcza, do której będzie można wrzucać zawiadomienia o zbyciu/nabyciu pojazdu już zarejestrowanego w kraju. Formularze będą dostępne przy skrzynce podawczej, do której należy wrzucać tylko tego rodzaju dokumenty.

Starosta Żuromiński

thumb starosta

KOMUNIKAT

Zawiadamiam, że na podstawie art.68 ust.1 i 2 ustawy z 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. (Dz.U.z 2020,poz.875) z dniem 24 maja 2020 roku ulegają odwieszeniu terminy w prowadzonych postępowaniach administracyjnych.

Starosta Żuromiński

thumb starosta

KOMUNIKAT

Starosta Żuromiński informuje o odwieszeniu udzielania porad osobiście w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Żuromińskiego. Udzielanie porad osobiście zostanie wznowione od poniedziałku 25.05.2020 r. we wszystkich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Żuromińskiego.

Z porad prawnych mogą skorzystać osoby, których nie stać na odpłatną pomoc prawną, w tym:

- osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które nie zatrudniały innych osób w przeciągu ostatniego roku;
- kobiety w ciąży;
- członkowie zarządu kół gospodyń wiejskim.

Przed uzyskaniem porady, zainteresowana osoba składa odpowiednio oświadczenia, że nie jest w stanie ponieść kosztów opłatnej porady prawnej oraz w przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, dodatkowo składa oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku lub przedkłada dokument potwierdzający ciąże, lub przedkłada zaświadczenie o wpisaniu koła gospodyń wiejskich do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich.

Porady udzielane będą na podstawie umówionych wizyt. Na wizytę należy umówić się telefonicznie pod nr (23) 657 47 00 wew. 39 (w godz. 7:30-15:30) lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kobiety w ciąży obsługiwane będą poza kolejnością zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajdują się pod adresem http://www.bip.zuromin-powiat.pl/a,15929,informacje-o-nieodplatnej-pomocy-prawnej.html.

Starosta Żuromiński

thumb starosta

Polecenie Wojewody Mazowieckiego z dnia 2 kwietnia

W sprawie przyjmowania i rozpatrywania wniosków oraz doręczania kart parkingowych przez powiatowe zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności na terenie województwa mazowieckiego

pdfTreść polecenia184.81 KB

KOMUNIKAT
dotyczący obsługi klientów Starostwa Powiatowego

Klienci zgłaszający się do urzędu proszeni są o zakrywanie ust i nosa, zachowywanie bezpiecznej odległości oraz dezynfekowanie rąk , po wejściu do budynku urzędu. W tym samym czasie w jednym pomieszczeniu biurowym nie może przebywać więcej niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi.

Obsługa klientów Wydziału Komunikacji i Transportu przy ul. Olszewskiej 9/11 odbywa się z zachowaniem uprzedniej telefonicznej lub elektronicznej rejestracji.

Mając  jednak na względzie utrzymujące się zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem COVID-19 zalecane jest załatwianie spraw za pośrednictwem poczty tradycyjnej, poczty elektronicznej, telefonu oraz poprzez platformę ePUAP.

Za utrudnieniu przepraszamy i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Starosta Żuromiński

thumb starosta

Kalendarz

thumb uromin10

AKTUALNOŚCI

Fotorelacja z XXIV Wojewódzkiego Konkursu Poezji im . Stefana Gołębiowskiego

Opublikowano .

Gala wręczenia nagród i wyróżnień Laureatom XXIV Wojewódzkiego Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego

25 listopada, w 119 rocznicę urodzin Poety, w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbyła się Gala wręczenia nagród i wyróżnień Laureatom XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego, zorganizowanego pod patronatem Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego, Aurelii Michałowskiej Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Jerzego Rzymowskiego Starosty Żuromińskiego. Otwarcia uroczystości w imieniu własnym oraz organizatora Konkursu – dyrektora Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jana Rzeszotarskiego dokonał kierownik Oddziału Jerzy Piotrowski.  Z ogromną radością powitani zostali przede wszystkim Laureaci Konkursu, Ich rodzice, opiekunowie oraz licznie przybyli goście, m.in. starosta Jerzy Rzymowski, burmistrz Andrzej Szymański, przedstawiciel delegatury Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego w Ciechanowie Józef Kaliński, przedstawiciel  dyrektora Delegatury w Ciechanowie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty wizytator Natalia Januszkiewicz,  przeze Związku Szlachty Polskiej Michał Korsak, prezes ZNP Oddział Żuromiński Marzena Więckowska, dyrektor  Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Roman Kochanowicz, prezes Banku Spółdzielczego w Bieżuniu Maria Rudzińska, dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury oraz Miejsko Gminnej Biblioteki w Bieżuniu Małgorzata Kraśniewska,  Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu Sławomir Kosin,  Tadeusz Rogowski Łowczy Koła Myśliwskiego Łabędź w Bieżuniu, przedstawiciele mediów, a także mieszkańcy Bieżunia i okolic. Tradycją listopadowych spotkań w muzeum jest złożenie przez delegację młodzieży kwiatów i zapalenie znicza na grobie Poety w dniu Jego urodzin. Po powitaniu przybyłych gości, dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jan Rzeszotarski przekazał uczniom  Szkoły Podstawowej w Bieżuniu wiązankę, która w imieniu wszystkich uczestników spotkania została złożona na grobie Stefana Gołębiowskiego. Kolejnym punktem programu był koncert  w wykonaniu Anny Thun  przy akompaniamencie Tomasza Pawłowskiego, zadedykowany Patronowi Konkursu oraz jego uczestnikom. Zebrani wysłuchali utworów m.in Stanisława Moniuszki, Karola Szymanowskiego, Stefana Kisielewskiego.  Kulminacyjnym momentem uroczystości była ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień Laureatom Konkursu. Poprzedziły  ją:  odczytanie listu  gratulacyjnego od Adama Struzika  Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz życzenia i gratulacje od Jana Rzeszotarskiego, dyrektora Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Jerzego Rzymowskiego Starosty Żuromińskiego oraz Andrzeja Szymańskiego  burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń oraz podsumowanie pracy zespołu jurorskiego przedstawione przez Małgorzatę Kraśniewską.

Jury w składzie: Marek Janusz Piotrowski,  Małgorzata Kraśniewska, Wojciech Gęsicki oraz Jerzy Piotrowski podczas obrad w dniu 11 listopada wyłoniło dwunastkę Laureatów nagradzając ich odpowiednio nagrodami i wyróżnieniami. Z nadesłanych 104 zestawów wierszy, osiem nie spełniało wymogów Regulaminu  Konkursu i nie zostało poddane ocenie Jury.

W Kategorii I – 6-12 lat (oceniono 33 zestawy) przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:                  I Nagrodę otrzymała Łucja Lorkowska ze  Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie za zestaw wierszy, II Nagrodę – Bartosz Zachara z Prywatnej Szkoły Podstawowej Nr 62 im. Joanny Kolasińskiej w Warszawie za wiersz „Raniące, ko(l/ń)ce”, III Nagroda przypadła w udziale  Magdalenie Budzyńskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 72 im. Przyjaciół Grochowa w Warszawie za wiersz „Walizka”. W tej kategorii  Jury przyznało dwa równorzędne wyróżnienia, które otrzymały: Natalia Paluszewska z Zespołu Szkół w Lutocinie za zestaw wierszy oraz Kamil Sadowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zieluniu za wiersz „Przyroda miłością”.

W kategorii II – 13 -30 lat ( oceniono 63 zestawy wierszy) przyznano następujące nagrody i wyróżnienia: I Nagrodę –  Annie Marii Kobylińskiej, studentce Uniwersytetu Warszawskiego za zestaw wierszy, II Nagrodę otrzymała Dominika Żochowska z  XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Warszawie, za zestaw wierszy, III Nagrodę odebrała Marianna Aniela Sokołowska Ciszewska ze  Szkoły Podstawowej Nr 41 im. Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej „Krybar” za zestaw wierszy. Cztery równorzędne wyróżnienia  otrzymali: Maria Mrzygłód ze Szkoły Podstawowej  Nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim za wiersz „Jesienny wieczór”, Amelia Marcinkiewicz z Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie za wiersz „Kamienie”, Jakub Spychała z Żuromina za wiersz „Blitzkrieg” oraz Andrzej Jagiełłowicz z  Warszawy za zestaw wierszy.

Miłą niespodzianką przygotowaną na koniec spotkania było wystąpienie Romana Kochanowicza dyrektora Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, wiele lat najbliższego współpracownika Stefana Gołębiowskiego, który zaprezentował kilka Jego wierszy, a także zapowiedział wystąpienie wokalno - muzyczne duetu  z opinogórskiego muzeum: Angeliki Wójcickiej i Igora Krajewskiego, które zakończyło część oficjalną Gali.

Po wspólnej fotografii uczestnicy spotkania zaproszeni zostali przesz organizatorów na regionalny poczęstunek oraz  tradycyjny tort okolicznościowy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Patronom Konkursu oraz  fundatorom nagród: Starostwu Powiatowemu w Żurominie, Akademii Humanistycznej w Pułtusku,  Państwu  Reginie i Henrykowi Grześkiewiczom,  Andrzejowi Szymańskiemu – Burmistrzowi  Miasta i Gminy Bieżuń,  Delegaturze w Ciechanowie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz Marii Rudzińskiej – prezes Banku Spółdzielczego w Bieżuniu. Dziękujemy również naszym Partnerom: firmie Cedrob S.A.,  Reginie i Henrykowi Grześkiewiczom, Marii Rutkowskiej, firmie JM Lotus, Krystynie Lejman, Annie i Krzysztofowi Dudkiewiczom, firmie Złota Kurka S.A. oraz Zbigniewowi Dobrowolskiemu za dokumentację fotograficzną.

DSCF0540DSCF0552DSCF0610DSCF0614DSCF0660DSCF0671DSCF0680DSCF0786

e-max.it: your social media marketing partner