AKTUALNOŚCI

Maturzyści z żuromińskiego LO najlepsi z matematyki w rejonie ciechanowskim

Opublikowano .

Cudze chwalicie, swego nie znacie,
czyli … maturzyści z żuromińskiego LO
najlepsi z matematyki w rejonie ciechanowskim

Dobry wynik matury na poziomie rozszerzonym to dla wielu uczniów przepustka na wymarzone studia. Jak było w tym roku w LO im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie?

Matematykę rozszerzoną wybrały 24 osoby z klas: matematycznej oraz biologiczno – chemicznej. Punkty z tego egzaminu wymagane są na większości kierunków technicznych czy naukowych, takich jak: fizyka, informatyka, matematyka, ostatnio także medycyna. Z tego też powodu matematyka jest jednym z najchętniej wybieranych przez uczniów przedmiotem dodatkowym.

Szczegółowa analiza dokonana przez OKE w Warszawie wykazała, że LO w Żurominie może mieć powody do dumy. Uczniowie szkoły osiągnęli z egzaminu  z matematyki na poziomie rozszerzonym średni wynik 61,76 %, co dało im 1. miejsce wśród liceów w rejonie ciechanowskim. Osiem osób (jedna trzecia zdających) uzyskało wynik powyżej 90%.

Tak dobre noty są efektem wytężonej i systematycznej trzyletniej pracy uczniów pod kierunkiem nauczyciela p. Ewy Marzec. Uczniowie przygotowywali się do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym nie tylko podczas lekcji. Uczestniczyli w cotygodniowych   zajęciach dodatkowych, przychodzili na lekcje matematyki w czasie ferii zimowych, osiągali sukcesy w konkursach matematycznych.

Zaangażowanie uczniów, motywowanie ich do różnych form aktywności doskonalących umiejętności matematyczne, dały efekt w postaci wysokich wyników, które są powodem do zadowolenia zarówno uczniów, nauczyciela, szkoły, jak i rodziców.

                                                                                         Joanna Królikowska
e-max.it: your social media marketing partner