(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Dożynki Województwa Mazowieckiego 2019

W dniu 8 września w Ciechanowie obchodzono Dożynki Województwa Mazowieckiego. To największa tego typu impreza rolnicza na Mazowszu, która ma na celu pielęgnowanie rodzimych tradycji, ale przede wszystkim jest podziękowaniem składanym przez rolników za tegoroczne plony. Jednym z najważniejszych elementów imprezy była prezentacja wieńców dożynkowych, wykonanych z kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów. W dożynkach jak co roku uczestniczyła delegacja Powiatu Żuromińskiego w składzie: Państwo Katarzyna i Piotr Kurkiewicz (gmina Kuczbork-Osada ) - Starostowie Delegacji Dożynkowej, Przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Różański, Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Żurominie Zofia Małgorzata Dobies oraz pracownicy Starostwa.

IMG 4075IMG 4076IMG 4096IMG 4099IMG 4115IMG 4121IMG 4123IMG 4125