20 LAT POWIATU pozioma

profilaktyka

Na szczepienie można się zapisać w rejestracji szpitala.

Starostwo Powiatowe w Żurominie informuje iż w dniu 24.12.2019r. (WTOREK) urząd czynny będzie do godziny 12:00 (kasa do godziny 11:30).

Apel Powiatu Żuromińskiego

apel1apel2apel3

AKTUALNOŚCI

Spotkanie z Mazowieckim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii

Opublikowano .

W dniu 30 lipca 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyło się spotkanie ze Starostami północnego Mazowsza, przedstawicielami PSP, członkami Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego. Celem niniejszego spotkania było przedstawienie obecnej sytuacji epizootycznej Polski i Mazowsza, omówienie zadań służb IW, Straży, Policji i samorządów w przypadku wystąpienia choroby zakaźnej, przedstawienie oczekiwań IW co do współpracy w ramach centrów zarządzania kryzysowego, omówienie bieżących problemów i doświadczeń płynących z dotychczas podjętych działań w toku walki z ASF. Ponadto omówiono wszystkie bieżące problemy wyartykułowane przez przedstawicieli samorządów powiatowych biorących udział w spotkaniu. W spotkaniu brały udział lokalne media i TVP info.

MWLW podkreślił charakter prewencyjny i informacyjny spotkania ze Starostami północnego Mazowsza. MWLW poinformował w oparciu o dane z Powiatu Żuromińskiego, że na naszym terenie funkcjonuje 728 stad utrzymujących świnie. Około 600 zostało już skontrolowane przez IW, a zalecenia odnośnie bioasekuracji w skontrolowanych gospodarstwach wydawane w miarę możliwości kadrowych IW. Łącznie tylko z Powiatu Żuromińskiego na rynek w ubiegłym roku 2018 trafiło ponad 1,5 mln tuczników.

Wskazano szczególnie na konieczność zaangażowania członków OSP lub innych pracowników fizycznych Gminy do pomocy hodowcy przy niektórych czynnościach w ognisku choroby, jak: wynoszenie z chlewni zabitych świń, załadunek obornika, ściółki, materiałów paszowych, itp.

Starosta Żuromiński i inni uczestnicy spotkania wskazali na małe zasoby kadrowe IW.

123IMG 2496IMG 2498IMG 2499

e-max.it: your social media marketing partner