Przebudowa drogi powiatowej Osówka – Lubowidz

Ukończone zostały prace w terenie, związane z II Etapem inwestycji drogowej pn. Przebudowa drogi powiatowej Osówka – Lubowidz”, realizowane z udziałem dofinansowania Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”.

W roku 2019 zrealizowany został odcinek o długości ok. 2,4 km – w tym wykonanie nawierzchni bitumicznej, poboczy oraz odnowa rowów wraz z budową i przebudową zjazdów, oznakowanie pionowe i poziome a także wzmocnienie podbudowy drogi. W chwili obecnej trwają prace związane z odbiorem zadania oraz rozliczeniem udzielonej dotacji.

Zakresem rzeczowym całe zadanie objęło przebudowę drogi powiatowej na odcinku blisko 4,1 km – od końca m. Osówka do m. Lubowidz, poprzez ułożenie nowej nawierzchni, poszerzenie jezdni, budowę chodnika i kanalizacji deszczowej w m. Lubowidz oraz oznakowanie pionowe i poziome. Wartość robót wraz z nadzorem inwestorskim w 2019r. wynosi – 2 964 280,96 zł, w tym dofinansowanie – 1 778 568,00 zł.

Łączna wartość zadania, obejmująca również prace wykonane w 2018r. wyniosła 5 039 293,70 zł, natomiast dofinansowanie Samorządu Województwa Mazowieckiego – 3 023 574,26 zł.

Wykonawcą robót była Firma Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe „WAPNOPOL Adam Nowakowski”, 06-450 Glinojeck, ul. Nadrzeczna 1.