AKTUALNOŚCI

„FAS–macierzyństwo bez alkoholu i zagrożenia z tym związane”

Opublikowano .

W dniu 28 maja 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyło się szkolenie pt.inie „FAS–macierzyństwo bez alkoholu i zagrożenia z tym związane”, w którym uczestniczyły rodziny zastępcze, pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu powiatu żuromińskiego, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie.
Szkolenie przeprowadzili pracownicy Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego Oddziału w Ciechanowie przedstawiając przyczyny i objawy FAS jako alkoholowy zespół płodowy, a także skutki działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym. Przekazywane treści poparte były prezentacją i filmem, by w sposób bardziej obrazowy uwypuklić następstwa spożywania alkoholu przez przyszłe matki.
Na zakończenie szkolenia Pani Danuta Przybył - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie podziękowała wszystkim za uczestnictwo w szkoleniu i złożyła z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego przypadającego na dzień 30.05.2019r. życzenia rodzinom zastępczym, wszelkiej pomyślności w pełnieniu funkcji opiekunów zastępczych, wytrwałości i optymizmu, jak również odwagi w podejmowaniu niejednokrotnie trudnych decyzji. 
Danuta Przybył Dyrektor PCPR w Żuromie.

61438367_2849347391748714_2772229659595636736_o.jpg

e-max.it: your social media marketing partner