AKTUALNOŚCI

Ekonomiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej w wojewódzkim finale olimpiady ZUS

Opublikowano .

W piątek 15 marca 2019r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się II etap /wojewódzki/ Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Grupa 66 osób została wyłoniona spośród 4.773 uczestników ze 120 szkół, które brały udział w olimpiadzie na szczeblu szkolnym z całego Mazowsza. Wśród nich znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej.

Naszą szkołę jak również powiat żuromiński jako jedyna szkoła godnie reprezentowali: Karol Kowalski, Grzegorz Potorski, Daniel Rzymowski uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego.

Warszawski półfinał olimpiady otworzyła prof. Gertruda Uścińska, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pogratulowała najlepszym zespołom w województwie i życzyła powodzenia we współzawodnictwie. Zachęcała też uczniów do zgłębiania tematyki ubezpieczeń społecznych.

–Ta wiedza przyda się nie tylko po to, żeby osiągnąć najwyższy rezultat w olimpiadzie, ale także by wpłynąć na kształtowanie przyszłości, wybór drogi akademickiej. To ogromna możliwość rozwoju późniejszej kariery zawodowej. Warto inwestować w siebie – dodała.

Wszystkim uczniom biorącym udział w wojewódzkim etapie olimpiady należą się gratulacje. Każdy z uczestników jest zwycięzcą, ponieważ wykazał się odwagą poznania trudnej tematyki ubezpieczeń społecznych. Dotarcie do etapu wojewódzkiego samo w sobie jest już nie lada osiągnięciem stwierdziła pani profesor .

Olimpiada ZUS realizowana jest w ramach programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” prowadzonego w szkołach ponadpodstawowych. Więcej informacji o realizacji tego programu w ZSP w Zielonej na naszej stronie internetowej „Podsumowanie lekcji z ZUS’’.

W załączeniu filmik z wydarzenia:

mp4TVP3_Warszawa_2.mp49.26 MB

e-max.it: your social media marketing partner