20 LAT POWIATU pozioma

AKTUALNOŚCI

IV edycja Powiatowego Konkursu

Opublikowano .

W dniu 15 marca 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Bieżuniu, pod honorowym patronatem Starosty Żuromińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy w Bieżuniu oraz Rady Rodziców Liceum, odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Językowego dla szkół gimnazjalnych oraz podstawowych.

W konkursie udział wzięło osiem 4-ro osobowych drużyn z gimnazjów oraz szkół podstawowych: w Bieżuniu, Żurominie - Szkoła nr1, Siemiątkowie, Zielonej, Lubowidzu, Przeradzu Małym, Lutocinie oraz Zieluniu. Konkurs obejmował trzy konkurencje językowe z angielskiego oraz niemieckiego. Zadania konkursowe polegały na:

  1. nagraniu krótkiego filmu lub wykonaniu prezentacji multimedialnej w języku obcym pt. „Jeden dzień w Londynie” lub „Jeden dzień w Berlinie”
  2. rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego,
  3. odpowiedzi na pytania w ramach przygotowanego quizu dotyczącego wiedzy nt. państw anglojęzycznych i niemieckojęzycznych

Zwycięzcą konkursu została drużyna z Zespołu Szkół w Zielonej, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie a trzecie miejsce uczniowie z Zespółu Szkół z Lubowidza. Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żurominie, Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń, Radę Rodziców LO w Bieżuniu oraz wydawnictwa językowe Oxford University Press i Pearson.

W przerwach między poszczególnymi konkurencjami uczniowie Liceum w Bieżuniu zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się utwory muzyczne wykonywane w języku angielskim.

Celem, który przyświecał naszej uroczystości było promowanie zainteresowania kulturą państw anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, rozwijanie zainteresowania językami obcymi wśród uczniów szkół gimnazjalnych podstawowych oraz ponadgimnazjalnych, jak również integracja oraz promowanie współpracy między szkołami powiatu żuromińskiego.

 DSC3398 DSC3411

e-max.it: your social media marketing partner