AKTUALNOŚCI

Nowa pracownia informatyczna w ZSP im. Jana Pawła II w Żurominie

Opublikowano .

W Piątek 15 lutego 2019 r. oddana została do użytkowania nowa pracownia komputerowa. Oficjalnego otwarcia, w obecności nauczycieli przedmiotów zawodowych – informatycznych, dokonał dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II Wojciech Smoliński w towarzystwie zaproszonych gości: Starosty Żuromińskiego Jerzego Rzymowskiego oraz Wicestarosty Żuromińskiego Ireneusza Rejmusa.

Dyrektor szkoły podziękował żuromińskim włodarzom za sfinansowanie ze środków budżetu Powiatu nowoczesnej pracowni informatycznej. Zakupiony sprzęt, będzie miał bezpośrednie przełożenie na podniesienie atrakcyjności i skuteczności nauczania zawodowych przedmiotów informatycznych. Przyczyni się także do upowszechnienia nowoczesnych technologii komunikacyjnych i informacyjnych zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. 

W ramach przekazanych środków finansowych jedna z pracowni informatycznych została wyposażona w piętnaście zestawów komputerowych z procesorami Intel i5 ósmej generacji, z kartami graficznymi z serii GTX 1050,pamięcią RAM 8 GB, dyskami SSD 120GB, HDD 1 TB, Windows 10 Pro, monitorami 22” oraz akcesoriami sieciowymi: switch, szafa telekomunikacyjna ,wisząca 12u 19", patch panel 48-portowy . Całkowity koszt inwestycji to 55 tysięcy złotych.

Uczniowie naszej szkoły mają do dyspozycji pięć pracowni komputerowych. Branża IT rozwija się tak dynamicznie, że przygotowanie uczniów do wykonywania zawodu technik informatyk wiążę się z koniecznością nieustannego doposażania i unowocześniania bazy dydaktycznej szkoły, która musi spełniać wymogi stawiane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
Unowocześnianie bazy dydaktycznej powoduje, że uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych są lepiej przygotowani do pracy w branży IT. Wkraczają w życie zawodowe z dużym bagażem wiedzy i umiejętności, pozwalającym im konkurować z absolwentami innych techników informatycznych.

sala28 1sala28 3sala28 6sala28 7sala28 8

e-max.it: your social media marketing partner