(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Nowy ratujący życie sprzęt trafił do szpitala w Żurominie

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Żurominie zakupił defibrylator transportowy dla Podstawowego Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Zakupiony defibrylator marki Lifepak 15 firmy Physio Control to zaawansowany defibrylator-monitor do zastosowań w karetkach pogotowia. Konstrukcja urządzenia zawiera wiele innowacyjnych rozwiązań klinicznych i technicznych, m.in. nieinwazyjny monitoring tlenku węgla, pulsoksymetrię, funkcję metronomu, która ułatwia resuscytację krążeniowo-oddechową. Zakupiony defibrylator transportowy posiada również funkcję telemetrii umożliwiającą zdalne przesłanie do szpitala EKG pacjent. Możliwość skorzystania z teletransmisji powoduje, że już w czasie transportu chorego zespół karetki otrzymuje informację, gdzie należy kierować pacjenta. To zaawansowana pomoc w leczeniu pacjentów kardiologicznych.
Defibrylator to niezbędny sprzęt medyczny służący ratowaniu życia ludzkiego, poprawia jakość opieki nad pacjentem.
Defibrylator kosztował 84 831,75 zł., a jego zakup został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Żurominie w kwocie 80 000,00 zł.

IMG 20181206 105055