(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Przebudowa drogi powiatowej wraz z budową mostu w m. Kobyla Łąka

Zakończyły się prace związane z realizacją inwestycji pn. „Rozbiórka przepustu i budowa mostu wraz z przebudową drogi dojazdowej Nr 4633W Karniszyn – Kobyla Łąka – odcinek od km 2+512,00 do km 3+512,00”.
W dniu 15 listopada 2018r. dokonano technicznego odbioru ww. inwestycji. Wykonawcą robót wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego była firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o., ul. Wojska Polskiego 8, 87-600 Lipno, która zrealizowała prace za cenę brutto 1 482 110,16 zł.
Zadanie zakresem rzeczowym zadanie objęło rozbiórkę dotychczasowego przepustu w okolicach m. Kobyla Łąka (gmina Bieżuń) i budowę w jego miejsce obiektu mostowego a także na przebudowę odcinka drogi o długości 1,00 km.
Na ww. inwestycję Zarząd Powiatu pozyskał kwotę 787 400,00 zł przyznaną przez Ministra Finansów w ramach rezerwy subwencji ogólnej Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Zgodnie z ustawą o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, w projekcie budżetu państwa utworzona została rezerwa subwencji ogólnej. Środki z rezerwy przeznacza się na dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu, a także na dofinansowanie remontu, utrzymania, ochrony i zarządzania drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu.

Odbior most i droga Kobyla Laka 1Odbior most i droga Kobyla Laka 2Odbior most i droga Kobyla Laka 3